Головна Суспільство Україна стала країною де найбільше боряться з курінням

Україна стала країною де найбільше боряться з курінням

сигарети
сигаретиРозгорнута в Україні масштабна антитютюнова кампанія ввела країну в число країн з найбільш жорсткими законами проти куріння. Як пише в свіжому номері видання Корреспондент, їх схвалює населення і критикують виробники сигарет.

Видання відзначає, що в першому читанні в парламенті підтримали законопроект, покликаний повністю очистити від тютюнового диму бари, ресторани, спортивні майданчики і навіть стадіони. Непокора майбутньої нормі передбачає штраф до 10 000 грн.

Корреспондент пише, що Верховна Рада проголосувала за цю заборону практично одночасно з візою Президента Україна на іншому законі – про повну заборону реклами тютюнової продукції. В результаті цих ініціатив країна потрапляє в першу світову тридцятку і першу європейську десятку держав з найбільш жорсткими антитютюновими законами.

Антитютюнова кампанія в кращий Україну почалася в 1996 році з заборони реклами сигарет на ТБ і радіо. З 2009-го шляхом підвищення акцизних зборів почала зростати їхня ціна. Вжиті заходи, а також світове захоплення здоровим способом життя, яке частково поширилося і на українців, істотно вдарили по прихильникам шкідливої ​​звички: за даними опитування, проведеного в рамках співпраці уряду України із Всесвітньою організацією охорони здоров’я, їх кількість знизилася на 27%, і тепер в країні курять 28,8% населення.

В цілому жителі Україні прийдешні нововведення вітають: за інформацією Київського міжнародного інституту соціології за 2010 рік, за нього виступали 70% громадян країни, а введення повної заборони на куріння в громадських місцях підтримували 87% співвітчизників.

У той же час такі обмеження обурюють тютюнові компанії. Директор відділу корпоративних питань JTI України Олександр Когут зазначив, що в жодній країні світу обмеження не доведені до такої крайності. А недавно прийнятий закон про заборону реклами відсікає всі способи комунікації зі споживачем. “Та й не існує надійних даних, які підтверджують, що заборона на куріння в громадських місцях знижує його поширеність”, – додав Когут.

За останні п’ять років Україну покинула клуб найбільше курять і, згідно даним звіту ВООЗ, за кількістю курців знаходиться на 24-му місці в світі, де є сусідами з Непалом, Іспанією і Сербією.Якщо в 2005 році, згідно з даними ВООЗ, щодня в Україну курили 14100000 чоловік (10,7 млн ​​чоловіків і 3400000 жінок) то в 2010 році даний показник знизився до 10,2 млн осіб (8,3 млн і1900000 відповідно). При цьому близько 11,5 млн громадян роблять це періодично.