Головна Політакценти Тернопільський свободівець зацікавлений у “прихватизації” спиртової галузі?

Тернопільський свободівець зацікавлений у “прихватизації” спиртової галузі?

SBlzE1rpQLСайт Реально вже писав про те, що ВО Свобода, зокрема екс-міністр АПК Ігор Швайка та спонсор тягнибоківської партії Ігор Кривецький (який через осіб із сумнівною репутацією тісно пов’язаний і з спонсорами тернопільської Своободи) намагається «прихватизувати» спиртову галузь, як і свого часу це хотів зробити наближений до Януковича Юрій Іванющенко (Єнакіївський). Свідченням цього є і те, що відбувається зі спиртовою галуззю на Тернопільщині та коментарями начальника департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Олега Напори, який як і всі побратими, зацікавлений і має наказ, очевидно, не приймати на баланс області спиртзаводи, які колись належали не ДП Укрспирт з місцем реєстрації у Києві, а були повноцінними юридичними особами і приносили живі гроші до бюджету області. Але “дипломований менеджер” очевидно не розуміє схеми функціонування місцевих бюджеті, та воно і не потрібно, коли є керівна вказівка партії.

Поки аграрії Чортківщини, — як і місцева влада, що не раз і рішення сесій, і відповідні звернення посилала до Кабміну, — закликають перевести прибутки спиртзаводів Тернопільщини в обласну скарбницю, в адміністрації таку ідею не святкують. Зі слів начальника департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Олега Напори, якщо це станеться, область отримає непотрібний баласт. Адже багато заводів працюють з перебоями, деякі стоять, потребують модернізації, тож власними коштами витягнути галузь із прірви не вдасться. Найоптимальніший варіант — дочекатися, коли «Укрспирт» відновить роботу всіх об’єктів, а тоді вже вимагати їх передання на баланс області.

Наразі робоча група облдержадміністрації напрацьовує пропозиції, як змінити законодавство, щоб воно не заважало спиртзаводам працювати. Також є плани, що робити з усіма об’єктами галузі. «Неможливо відновити роботу Бучацького мальтозного, — каже Олег Напора. — Він у центрі міста, тож аби запрацював, треба його перепрофільовувати, аби діяльність відповідала всім вимогам закону. На Ковалівському заводі «Укрспирт» відновлює горілчану лінію, щоби об’єкт виробляв і спирт, і алконапій. Наразі чекають на отримання ліцензії. У Зарубинецький вклали більше п’яти мільйонів, бо знайшли інвестора для виробництва біоетанолу. Думаю, наприкінці січня 2015-го він запрацює. Працює Козлівський (правда, немає ґарантії на наступний рік, бо є проблеми зі збутом). Схожа ситуація у Кобиловолоках і Новосілці. Ривками працюють Марилівський і Борщівський. Коли знайдуть ринки збуту, то все відновиться. Зупинився, на жаль, Хоростківський, який виготовляв біоетанол. Коли наведуть лад у законодавстві, то проблему розв’яжуть. У планах в нас — реорганізація шести об’єктів під виробництво біоетанолу і переведення трьох на виробництво харчового спирту і кінцевого продукту, що дасть якісну і дешевшу горілчану продукцію. Залишиться тільки два проблемних. Один завод у нас “мертвий” — Бучацький».

http://zbruc.eu/node/30319