Ми читаємо сни по зорях, між рядками минулого, на сторінках долі… Сни малюють картини із дивними знаками, що йдуть із Небес. Віщі сни, мов годинники, наближають час чогось незвіданого, того, чого не оминути…
Буває, присниться щось, і вранці гарно на душі, легко. А іноді сумно й тривожно. І потім, коли щось трапляється, людина пригадує цей сон…
Чи справді сни «диктує» Всесвіт? Чи повинні ми в них вірити? І чи важливо вміти «читати» сни? Запитала про це у відомого тернопільського астролога Івана КРУП’ЯКА.
– Сон – це закодована потаємна інформація, що виходить із Космосу. Вона передається по роду від людей, які відійшли, але є нашими оберегами. Це – наші батьки, дружини, чоловіки, сестри, брати, навіть колишні друзі. Їхні душі з’єднуються з нашими, коли ми відпочиваємо. А що таке відпочинок у цьому сенсі? Душа під час сну за одну хвилину облітує цілий світ.
Сни можуть бути пророчими. У всіх культурах про це йдеться. І завжди сняться з дня Юпітера – на день Венери, тобто, з четверга – на п’ятницю.
Про сни написано в усіх священних книгах. Про це мовиться у всіх релігіях. Є люди, до яких рідко приходять сни. Іноді – лише двічі в житті, або один раз. Це, зазвичай, сумбурні люди, без почуття гумору.
Ще сновидіння залежать від того, в яку місячну добу народилася людина. Не в календарний день, а саме в місячну добу. Тому в декого сни можуть бути конкретними, давати певну інформацію.
Особливо міткі сни зараз, у задушні дні, коли природа йде на спочинок.
– Дехто з відомих людей має завдячувати своїм снам. Вони були для них підказкою до слави…
– Так, сни спонукали корифеїв культури, видатних постатей на винаходи, досягнення. Зокрема, відомий художник Леонардо да Вінчі реалізував свої сни на полотнах, які стали світовими шедеврами. Фізик, енергетик Нікола Тесла також отримував певні відповіді у снах. А візьміть поему «Сон» Тараса Шевченка! Чи поезію Івана Франка: «Я бачив дивний сон…». До композиторів приходила у снах музика. Вона народилася у Всесвіті й була послана на Землю через сон…
У снах ми літаємо. А це, до речі, не кожному дано. Ці «польоти» свідчать про те, що наш організм ще молодий.
– Незалежно від віку?
– Так. Навіть не всі діти літають у снах. Коли ми літаємо, наша душа несе тіло в різні місця. Старших людей часто повертає в минуле, в молодість. Це – добрі сни.
– Іване Степановичу, кожен день має «свій» сон?
– Звісно, адже все пов’язано з Космосом, планетами… Наприклад, сон під неділю завжди збувається майже того ж дня – до полудня чи до вечора. Коли сон приходить під день Меркурія – під середу, то ми будемо вияснювати якісь стосунки, нам може приснитися якийсь недоброзичливець. Або той, хто приносить потаємні неприємності. У день Марса – під вівторок – сняться сни, які нам «радять» щось у житті змінити. Це може бути знак стосовно нашого оточення, певної ситуації. І зміни потрібні доволі радикальні.
– А понеділкові сни справді не збуваються? Кажуть, вони «порожні».
– Вони можуть бути надзвичайно емоційними, фантазійними, неправдоподібними.
– А «погані» сни – це…
– Коли бачите, як одягають молоду, і взагалі, коли сняться наречені, весілля, – можна очікувати клопоту, похорону. До речі, бувають сни, які збуваються аж до року. А то й до двох років. Людина вже й забула про свій сон. І коли щось трапилося, він «оживає» у пам’яті… Сон був продиктований Космосом.
– А ще нам сняться місця, в яких ми не були, а коли потрапляємо туди, впізнаємо якісь деталі… Така дивина.
– Це надходить інформація з Космосу про те, що це місце очікує нас. Людина мусить там побувати. Це важко пояснити. Сон – це загадка, таємниця. Невидимий поводир у майбутнє. Або в минуле.
– Іноді приходять у сни люди, яких уже немає на цьому світі. Щось просять нас зробити чи дати. Ми повинні це виконувати?
– А деколи й попереджують. Либонь, чули, як дехто каже: «Мене мама кликала…». Може трапитися щось недобре. Та це залежить під який день був сон. Коли покійник щось просить, то, може, при житті ця людина соромилася щось сказати або ж попросити. І через деякий час ця енергетика «далася чути». Бо ж душа вічна… Треба піти до храму, помолитися, поставити свічку. Чи на те місце, де жила людина. Треба виконати її волю, бо душа чогось потребує.
– Шепочуть ангели сни… Є така поетична фраза. Може, й справді шепочуть…
– Це наші ангели-хоронителі. Вони дають нам попередження. Навіть будять нас. Коли щось стається, людина крізь сон відчуває чийсь дотик, хоча може бути сама в кімнаті чи в помешканні. А дехто каже, що бачив у сні янгола. Наші ангели «готують» нас зустріти якусь небезпеку, або не потрапити в неї.
Я спілкувався з чоловіком, який розповів мені про свій неймовірний сон. Це був сон-порятунок. Колись був корабель «Адмірал Нахімов». Він потонув. Цей чоловік у той час був на цьому злощасному кораблі. Йому наснилося, що він не повинен спати в цю трагічну ніч. Щось наче виштовхувало з каюти. У сні дивний голос казав, що він має бути на палубі. Сон його врятував. А приснився він двічі. Задовго до трагедії і в ніч трагедії.
– Чому одній людині в сні ангел допомагає, а іншій – ні? Як у випадку з кораблем?
– Бо існує фатум. Буває, збирається декілька нещасних чи нещасливих людей в одному місці. І вони «тягнуть» усіх в безодню.
– Крім снів, існує багато інших знаків, на які люди, ймовірно, не звертають уваги.
– Народні прикмети – обгрунтовані поколіннями. Простий приклад: перебігає кіт дорогу. Ця тваринка має свою енергетику. Чи хтось перейшов навмисно дорогу з порожніми відрами. Ця людина «програмує» в думці щось недобре. А думка – жива. Дехто каже: все це забобони. Забобони є в усіх культурах. Забобонки – означає «за бабами». Це інформація, яка тягнеться з глибини віків, від наших предків. Ми отримуємо багато знаків. Наприклад, хтось не встиг на літак, автобус, чи потяг і був урятований від катастрофи. Це ангел-хоронитель спинив людину. Бо в житті нічого випадково не стається…
– Повертаючись до снів. Бувають сновидіння, в яких людина відчуває себе настільки щасливою, що наяву такого не було.
– Є таке. Ми потрапляємо на своєрідний сонний «бенкет». Щасливі люди під час таких сновидінь можуть відчути, що існує вище блаженство, яке ми не завжди розуміємо… Багато снів дарують гарний настрій. Творять наш день. Деякі мають чудодійні властивості. Після них люди почуваються здоровішими.
– Наснилась доленька мені… Чи може людина у сні «познайомитися» зі своєю долею ще до того, коли зустріне її насправді?
– Звісно! Ось життєвий випадок. Молодий чоловік часто подорожував потягами. На одному з вокзалів мав пересісти на інший поїзд. Поки очікував, задрімав. Йому приснилася дівчина з цього містечка, яка підійшла й подала йому руку. І він побачив на своїй руці перстень. Сон був настільки чіткий, що хлопець запам’ятав обличчя незнайомки. І пізніше вони зустрілися, закохалися, одружилися. Він упізнав свою долю зі сну. Взагалі, денні сни – яскраві та конкретні.
– І велика таємниця…
– Сни не вивчені. Це – незвіданий Космос. Філософи в усі часи міркували над природою сну, тлумачили. До речі, прогрес змінює програму нашого життя і наші сни. Людям рідше зараз сниться природа.
– Бататьом сниться вода: чиста, стрімка, спокійна… Про що «розповідають» такі сни?
– Вода нерідко сниться тому, що тіло людини більше, ніж на п’ятдесят відсотків, складається з води. Сама ж вода – невичерпне джерело інформації. Якщо ми хворіємо й сниться, що купаємось у теплій чистій воді, це означає, що одужуємо. А коли сниться, що «тече вода каламутна», як у пісні, – будемо мати неприємності, зазвичай, пов’язані зі здоров’ям. Крижана вода означає все навпаки: людина потратить у «спекотну» ситуацію. Коли ж у сні бачимо кип’яток – можемо застудитися. Якщо переходите чисту річку – «перейдете» свої проблеми. У різних станах вода дає різну інформацію.
З водою, хоча й не напряму, пов’язаний лунатизм. На повний місяць людина може прокинутися, одягнутися і виконувати якусь роботу, блукати будинком чи вулицями. Ходити по даху. Це також велика таємниця сну. Якщо є така проблема, біля ліжка лунатика потрібно покласти мокру ганчірку або поставити таз із водою. Торкнувшись води, людина прокидається.
– Інколи ми у сні падаємо. І… сон щось перериває. Прокидаємось, а серце калатає від цього страшного «польоту».
– Хто нас «рятує» під час небезпечних польотів у сні? Наші ангели. Бо переляку можна й не витерпіти. Це своєрідний стрес у сні. І, до речі, цікаво про сни божевільних людей. Вони розповідають їх, наче пишуть книжку. Можуть читати вірші зі своїх снів, які ніколи ніде не були опубліковані…
Сни – це ключі, які відмикають потаємні двері майбутнього та минулого. Нам може приснитися щось таке, що було кілька століть тому. І те, що станеться через роки. Мабуть, природу снів не зможе докінечно пояснити ніхто ніколи…
Ольга ЧОРНА, Наш день