Головна Суспільство З 2012 прийдетья або менше митися або більше платити

З 2012 прийдетья або менше митися або більше платити

вода

водаНаціональна комісія регулювання сфери комунальних послуг готує новий механізм розрахунків за спожиту холодну воду. У 2012 році її ціна залежатиме напряму від об’ємів споживання.

За розрахунками відомства, це примусить населення економніше споживати ресурс. Однак, на думку експертів, може вийти так, що рядові споживачі оплатять модернізацію галузі.

Уже з 2012 року вартість води для різних категорій населення залежатиме від обсягу її споживання. П’ята категорія, тимчасова, об’єднає споживачів, які платять за воду за нормативами або показниками будинкового лічильника.

Перші чотири – за приладами обліку у квартирах. У комісії уточнили, що «введення блокової системи тарифоутворення дозволить регулятору відмовитися від поділу споживачів на побутових та непобутових.

Перший блок тарифу буде стосуватися громадян, які споживають до 2 кубометрів холодної води. Для них куб коштуватиме 1,5 грн. Ціна буде однаковою для всієї країни. За розрахунками комісії, цей тариф розрахований на незаможних громадян.

Наступні блоки ціни будуть рости з кожними 4 кубометрами. Різниця в ціні на воду між другим (2-6 кубометрів) і третім (6-10 кубометрів) блоками може становити 40%, а ті, хто споживає понад 10 кубометрів (71% споживачів), переплачуватимуть ще 20-25%.

При цьому система розрахунків буде досить складною. Якщо людина споживає 15 кубів, то перші 2 куби вона сплатить за фіксованою ціною, а кожні наступні 4 куби – за тарифами для кожного блоку. Громадяни, квартири яких не обладнані лічильниками, платитимуть за нормативом на 5-10% дорожче, ніж четверта категорія.

У комісії ще не називають конкретної вартості води для споживачів без лічильника, але вже впевнені, що люди почнуть масово встановлювати прилади обліку і різко економити на воді.

Експерти вважають, що стимулювати споживачів до економії можна за допомогою більш простих механізмів. Крім того, ця система несе в собі загрозу корупції з боку водоканалів і перевіряючих органів, пише ЗІК.