Головна Суспільство Кредити без фото і позика з наданням копій документів – що вигідніше?

Кредити без фото і позика з наданням копій документів – що вигідніше?

Сайт Creditik,  дає змогу оформити кредит без фотографії паспорта, ІПН, довідок з роботи і будь-яких інших документів в режимі онлайн. Подати заявку на позику на суму до 15-20 тисяч гривень можна цілодобово. Після схвалення запиту, гроші будуть зараховані на рахунок тієї банківської карти, номер якої ви вкажете при реєстрації.

Але поспішати з подачею заявки на позику без фотографій документів не слід. Для початку, варто порівняти умови таких мікрокредитів з умовами, на яких видаються швидкі позики з наданням копій паспорта та ІПН. Розглянемо основні моменти.

Фото яких документів вимагають МФО?

Мікрофінансові організації України просять кандидатів на позику надавати фотографії або скан-копії тільки двох документів, які є у будь-якого повнолітнього громадянина – паспорта та ІПН.

МФО не наполягають на завантаженні довідок з роботи або інших документів, отримання яких може викликати у потенційних позичальників труднощі або затрачати час на їх оформлення.

Процес подачі заявки

Процес реєстрації та оформлення першої заявки на мікрокредит однаковий в будь-якій МФО. Не залежно від того, чи вимагає компанія завантаження фото / сканів документації.

 1. Вибір суми і терміну повернення позики з використанням онлайн-калькулятора – 1 хвилина.
 2. Заповнення анкети позичальника із зазначенням даних паспорта та ІПН – 10 хвилин.
 3. Верифікація банківської карти (в спеціальній графі на сайті вказується код, який прийде в СМС) – 5 хвилин.

Якщо мікрофінансова організація попросить вас надати фотографії або скани документів, то до зазначеного часу додасться ще 5-10 хвилин на «виготовлення» копій і їх завантаження на сайті.

Фото, як правило, дозволяється зроблене  телефоном, тому складнощів з виконанням вимог кредитора навіть у новачків-позичальників не виникає.

Підводимо підсумки: оформити мікрокредит з фото паспорта та ІПН можна також швидко і просто, як отримати позику без копій документів.

Умови надання онлайн кредитів з завантаженням копій документів  і без завантаження документів

Умови видачі мікропозик, стандартні в будь-якій МФО:

 • Терміни погашення боргу – від 1 дня до 1 місяця;
 • Процентна ставка – в середньому 1,8-2% на добу;
 • Доступні суми – від 100-500 гривень до 10-15 тис. Гривень.

Не важливо, надаєте ви фото документів при реєстрації або оформите позику без паспорта та ІПН, борг можна буде погасити завчасно – повністю або частково. А при неможливості погашення кредиту своєчасно, можна скористатися пролонгацією без збільшення ставки відсотків.

Більш «вимогливі» МФО, ті, які наполягають на наданні фото або сканованих копій паспорта та ІПН, зазвичай компенсують незручності клієнтів різними способами:

 • Відповідають по заявці в скорочені терміни, наприклад, протягом однієї хвилини. У багатьох компаній розглядом запитів займаються роботи, що схвалюють / відхиляють анкети автоматично;
 • Пропонують мінімальну процентну ставку, роблячи мікрокредитування фінансово більш вигідним, ніж у конкурентів;
 • Видають позики на великі суми, ніж менш «вимогливі» мікрокредитні фірми.

МФО, які наполягають надати фотографії або скан-копії паспорта та ІПН, знижують свої ризики при видачі позик. Тому відсоток схвалення у них, як правило, вищий.

При поганій кредитній  історії або, наприклад, незакритих позиках, рекомендуємо вам подавати заявку на швидкий мікрокредит з фото / сканами документів. Прикріпивши копії при реєстрації, ви покажете МФО, що не маєте наміру надалі порушувати платіжну дисципліну і ховатися від кредитора.

Як правильно зробити фото документів для МФО?

Мікрофінансові компанії вимагають надання високоякісних копій документів. Скани і фотографії паспорта та ІПН повинні відповідати таким вимогам:

 • Відсутність засвічених і розмитих ділянок. У тому числі на фото особи в паспорті;
 • Всі букви, знаки й печатки проглядаються, що дає можливість розібрати написи.

Фотографію можна зробити як зі смартфона, так і, наприклад, з веб-камери комп’ютера. Головне – якість.

Якщо ви робите селфі-фото з посвідченням особи в руках, то він повинен відповідати наступним критеріям:

 • На знімку повинно бути добре видно ваше обличчя;
 • Фотографія паспорта повинна проглядатися, букви і знаки – читатися;

Ваше обличчя не має бути прикрите сонцезахисними окулярами, іншими аксесуарами і предметами, що заважають розпізнати його риси і ідентифікувати вашу особу.

Якщо прикріплене фото / скан не відповідатиме вимогам МФО, в процесі реєстрації виникне помилка. Система попросить вас завантажити нову копію і вкаже на те, з якої причини наданий варіант знімка не підходить.

Небезпека завантаження копій документів МФО

Взяти банківський кредит або мікропозику тільки за копіями чужого паспорта та ІПН неможливо. Для отримання грошей в борг у МФО, наприклад, в режимі он-лайн – переказом на банківську карту, потрібно мати саму «пластикову карту», оформлену на ім’я власника документів. Якщо дані власника картки і заявника не збігаються, будь-яка ліцензована МФО автоматично відхиляє заявку.

Оформити кредит готівкою в офісі банку або мікрофінансової установи тільки з фотографіями або копіями паспорта та ідентифікаційного номера платника податків, також не можна. Взяти позику можна тільки в ході особистого відвідування підрозділу кредитора.

Не зважаючи на це, завантажувати фотографії будь-яких документів в інтернеті слід з обережністю. Для початку, переконайтеся в тому, що у вибраної вами мікрофінансової організації є діюча Ліцензія Нацкомфінпослуг. Зробити це можна двома способами:

 • На сайті регулятора (потрібно вказати назву організації, якій належить онлайн сервіс мікрокредитування і її код ЄДРПОУ);
 • На порталі Creditik (введіть назву компанії в рядку пошуку або вибирайте будь-якого кредитора зі списку на сайті – всі МФО ліцензовані).

Ліцензовані мікрофінансові фірми використовують копії документів позичальників тільки з метою ідентифікації особистості. Вони намагаються звести до мінімуму видачу кредитів шахраям, які вказують в анкетах чужі дані.