Головна Новини Лідеру більшості в Сенаті США, у якого є чортківське коріння, Чаку Шумеру...

Лідеру більшості в Сенаті США, у якого є чортківське коріння, Чаку Шумеру присвоїли звання «Почесний громадянин міста Чорткова»

На засіданні чергової сесії Чортківської міської ради депутати ухвалили рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чорткова» американському політику, демократу, старшому сенатору США від штату Нью-Йорк, лідеру більшості в Сенаті, у якого є чортківське коріння – Чарльзу Еллісу «Чаку» Шумеру Senator Chuck Schumer.

Цей вчинок – це знак подяки політику за його особисті зусилля у вирішенні американської влади надати чергову важливу допомогу Україні у боротьбі проти нашого одвічного ворога – північно-східного «сусіда».

Дідусь Чака Шумера – Яків – виходець із Чорткова. Він прожив довгих 93 роки і побачив як його онук став шановною людиною та відомим на весь світ політиком. Це стало можливо завдяки тому, що свого часу Шумер-старший емігрував з України до США. Вся його сім’я, що залишилася на батьківщині, загинула під час Голокосту.

Чак Шумер, приїжджаючи до Києва, розповідав, що нацисти, окупувавши Чортків, прийшли до будинку, в якому жила родина Шумерів, і зажадали, щоб у двір вийшли всі члени великої родини – 35 осіб, від старого 80 років до немовляти кількох місяців від народження. Нацисти вимагали, щоб усі пішли з ними, але прабабуся Чака сказала, що вони не зрушать з місця. Їх усіх розстріляли просто на ганку будинку.

«Ось що буває, коли намагаєшся загравати з диктаторами», – резюмував Шумер.

Джерело