Головна Регіони Карпати – Арсенал, хто кого?

Карпати – Арсенал, хто кого?

Свій перший після двотижневої перерви у чемпіонаті матч сьогодні, 16 жовтня, зіграють «Карпати». У рамках 13-го туру Прем’єр-ліги підопічні Олега Кононова на домашній арені поміряються силами з командою іншого білоруського фахівця Леоніда Кучука столичним «Арсеналом». Свисток арбітра матчу одесита Віктора Швецова про початок зустрічі на полі львівського стадіону «Україна» пролунає о 16:00.
Сьогодні, згідно календаря, в українській Прем’єр-лізі відбудуться чотири заключні матчі 13-го туру національного чемпіонату. Більшість фахівців вважає, що найцікавішим і найменш прогнозованим серед них має стати саме гра у Львові. Аргументів для цього є принаймні два.

Перший – «Карпати» і «Арсенал» кожен раз, коли зустрічаються між собою, розігрують не просто цікаві матчі, а справжні детективи. От і минулого сезону вболівальники за всіма трьома очними протистояннями «левів» і «каштанчиків» від першої до останньої миті гри слідкували затамувавши подих. Спочатку в матчі першого кола, яка відбулася 8-го серпня минулого року у Львові, «зелено-білі» вирвали перемогу (2:1), забивши вирішальний гол за кілька секунд до фінального свистка: Батіста грудьми замкнув затяжну атаку партнерів. Забили «Карпати» і на останніх секундах поєдинку другого кола, який відповідно було зіграно у Києві на полі стадіону НТБ імені Віктора Банникова 6-го березня вже нинішнього року. Але в тій грі влучний удар центрального захисника Івана Мілошевіча не приніс три очки, а врятував нашу команду від поразки – бойова нічия 2:2. Причому по ходу зустрічі карпатівці «горіли» 0:2.

Але була в минулому сезоні і третя офіційна гра між львів’янами та киянами. Волею жеребу 10-го листопада минулого року команди зустрілися в чвертьфіналі Кубка України. Господарями поля були «Карпати», яких практично всі вважали фаворитами, а найбільші оптимісти взагалі ще до матчу бачили «левів» у квартеті півфіналістів. Однак за підтримки переповнених трибун та при повній перевазі упродовж практично усіх 90 хвилин підопічні Олега Кононова так і не змогли бодай одну свою атаку завершити взяттям воріт суперника. Натомість «каштанчики» двічі вдало провели контратаки і в підсумку голи Гусєва та Самодіна принесли перемогу «Арсеналу» з рахунком 2:0.

Другий аргумент – це перше в історії очне протистояння головних тренерів «Карпат» і «Арсенала», Олега Кононова та Леоніда Кучука відповідно, двох білоруських фахівців, які не один сезон працювали в тандемі у тираспольському «Шерифі». Причому їхня співпраця приносила дуже хороші результати – про молдавський клуб з повагою почали говорити навіть у Європі. Тож сьогодні Кононов і Кучук мають визначити, чия з їхніх нинішніх команд на даний момент є сильнішою.

Коли подивитися на поточну турнірну таблицю Прем’єр-ліги, то можна зробити висновок, що явним фаворитом сьогоднішнього матчу однозначно є «Арсенал». Втім, так може думати лише людина, яка не знає реального стану справ в українському футболі. Так, «Карпати» напрочуд невдало стартували у нинішньому сезоні. Щобільше, невдалий період «зелено-білих» явно затягнувся. Але всі ми прекрасно знаємо про той справжній потенціал «зелено-білих левів», який у них є. Оптимізму додали і останні матчі, які засвідчили, що команда починає вибиратися з «чорної» смуги невдач.

Столичні «каштанчики» ж навпаки, дещо несподівано дуже добре почали чемпіонат і, схоже, навіть не думають зменшувати обороти, щоправда, іноді роблячи собі невеличкий перепочинок. Так було, для прикладу, у грі з «Таврією», коли вони програли, пропустивши відразу аж три м’ячі. Однак це були останні м’ячі, які забивали суперники у їхні ворота. Після цього в чотирьох матчах поспіль підопічні Леоніда Кучука залишали свої ворота «сухими». Щоправда при цьому й самі забили лише двічі. Причому не обійшлося і без везіння. Зокрема, в останньому матчі з донецьким «Металургом», не показавши нічого особливого, «Арсенал» зміг забити в рівній грі на останній хвилині зустрічі і переміг 1:0.

Коли ж підводити резюме, то можна сказати, що сьогодні вболівальники стануть свідками матчу двох команд, одна з яких починає виходить на той рівень, до якого за останні сезони всіх привчила, а інша знаходиться в належному ігровому тонусі. Все це повинно стати гарантією цікавого та видовищного матчу. А яким буде його підсумковий результат, ми дізнаємося близько шостої години вечора.