Головна Політакценти Forbes назвав “ворогів” мажоритарників від Об’єднаної опозиції

Forbes назвав “ворогів” мажоритарників від Об’єднаної опозиції

Кандидати від об’єднаної опозиції будуть змагатися, а не домовлятися з іншими супротивниками влади в 16 округах.

Члени депутатської фракції «Батьківщина» продемонстрували дивовижну покірність рішенням центрального керівництва об’єднаної опозиції. У прохідну частину партійного списку не потрапило більше двох десятків членів цієї фракції, але не послухалися тільки двоє: Віталій Чудновський та Павло Костенко вирішили взяти участь у парламентських виборах як самовисуванці.

Чудновський балотується по виборчому округу № 90 (Київська обл.), Де буде змагатися з кандидатом від ВО «Свобода» Русланом Марченко, главою правління ПАТ «Білоцерківський кар’єр». Костенко – у виборчому окрузі № 200 (Черкаська обл.). Його суперником від об’єднаної опозиції буде Максим Поляков, експерт ГО «Фронт змін».

«Я не готовий брати участь у виборах, тому що я до них не готувався, та й грошей для цього у мене немає», – Олександр Гудима, народний депутат фракції «Батьківщина».

Чудновський та Костенко своє рішення брати участь у виборах не коментують. Сергій Міщенко, до недавнього часу член фракції «Батьківщина», а нині позафракційний депутат, кандидат у нардепи по виборчому округу № 98 (Київська обл.), Вчинок колег-депутатів пояснює просто: вони можуть це собі дозволити, тому що у них є гроші . На відміну від інших депутатів, які не потрапили до виборчого списку опозиції.

«Відразу після оголошення партійного списку багато членів фракції сильно обурювалися, і збиралися йти на вибори як самовисуванці, той же Володимир Філенко, Андрій Шкіль, Олександр Гудима, але потім стихли. Тому що у них немає для цього ні людей, ні коштів », – говорить Міщенко. Це підтверджують і самі «обділені». «Я не готовий брати участь у виборах, тому що я до них не готувався, та й грошей для цього у мене немає», – говорить Гудима.

Врозтіч

На відміну від членів фракції «Батьківщина», члени НУНС виявилися готові до самовисування. В першу чергу мова йде про представників партій «Наша Україна», «Собор» і Української народної партії. На вибори вони йдуть під опозиційними гаслами і обіцяють, що в разі проходження в парламент не приєднаються до провладних фракцій.

«Від націонал-демократичних сил крім об’єднаної опозиції в парламент може пройти до 20 депутатів. Думаю, в парламенті ми сформуємо окрему депутатську групу, але ні про яку співпрацю з владою не може бути й мови », – стверджує Павло Жебрівський, депутат від НУНС, член партії« СОБОР ». Він бере участь у виборах по виборчому округу № 63 (Житомирська обл.), Де об’єднана опозиція не виставила свого кандидата.

Ще третина «нунсівців» (18 осіб) візьме участь у виборах як самовисуванці. Вони балотуються по округах, де «Батьківщина» виставила своїх кандидатів. Практично всі вони також обіцяють не приєднуватися до провладним партіям у разі перемоги на виборах.

Наприклад, екс-міністр економіки Владмір Лановий. У виборчому окрузі № 217 (Оболонський р-н Києва) він конкурує з кандидатом від об’єднаної опозиції Олександром Бригинцем, президентом ТДВ «Мистецька агенція« Територія А ». На питання про можливе входження у фракцію Партії Регіонів Лановий реагує емоційно: «Мене не взяли в список опозиції. Що я мав робити? Балотуватися самостійно – моє право. Я 20 років борюся з олігархами. Так що про співпрацю з владою не може бути й мови ».

Схожа позиція у Тараса Стецьківа, який йде по виборчому округу № 117 (м. Львів). Тут «Батьківщина» висунула кандидатом Івана Васюника (віце-прем’єр-міністр у другому уряді Юлії Тимошенко). Стецьків розповідає, що домовився з Васюником та Оксаною Юринець, кандидатом від «УДАРУ» – вони визначать єдиного кандидата від опозиції через процедуру праймеріз. «Так що є надія, що у виборах по округу № 117 все ж братиме участь єдиний кандидат від опозиції», – говорить Стецьків.

Але в більшості округів кандидати-опозиціонери не мають наміру домовлятися один з одним. «Я 10 років борюся з Партією регіонів і витратив на це чималі гроші. Чому я повинен знімати свою кандидатуру на користь іншого кандидата? »- Обурюється Олександр Третьяков. Він балотується по виборчому округу № 228 (Святошинський р-н, м. Київ). Його конкурент – кандидат від об’єднаної опозиції Володимир Ар’єв-вважає, що саме він асоціюється у громадян з опозицією. «Наші соціологічні виміри показують, що я випереджаю Третьякова», – говорить Ар’єв.

Гра у відкриту

Поки частина «нунсівців» намагається довести свою опозиційність, член тієї ж фракції Давид Жванія, заручився підтримкою влади. Він балотується у виборчому окрузі № 140 (Одеська обл.). У березні Одеська обласна організація Партії Регіонів анонсувала, що висуне тут в якості кандидата в депутати Михайла Яцкова, екс-начальника Головного управління МВС України в Одеській області. Пізніше він відмовився балотуватися, а іншого кандидата «регіонали» не запропонували. Так що Жванія, який офіційно бере участь у виборах як самовисуванець, зараз веде передвиборчу агітацію під «біло-блакитними» прапорами.

На відміну від нього, депутати, які входять в його депутатську групу «Право вибору», не користуються відкритою підтримкою влади, але і залишатися в опозиції до Партії Регіонів теж не обіцяють. «Я балотуюся в народні депутати, тому що мене про це попросили виборці. Про те, як я буду голосувати в наступному складі парламенту, якщо потраплю туди, взагалі говорити не хочу », – говорить Володимир Стретович, нардеп від НУНС, член групи« Право вибору ». Він йде по виборчому округу № 184 (Херсонська обл.). Аналогічну позицію займають і його колеги по депутатській групі Оксана Білозір та Катерина Лук’янова.

На думку колишнього члена «Батьківщини» Сергія Міщенка, визначити істинні наміри того чи іншого кандидата вкрай складно. «Є тільки один вірний спосіб, який дозволяє з упевненістю сказати, що самовисуванець користується підтримкою влади, – говорить нардеп. – Це коли губернатор бере його за ручку і вони разом ідуть на зустріч з виборцями. Як у випадку з Віталієм Чудновським ».

http://forbes.ua/nation/1337552-predvybornyj-kannibalizm-v-ispolnenii-oppozicionerov