Головна Політакценти Сергій Надал: «Купівля російського газу завершиться втратою національних інтересів»

Сергій Надал: «Купівля російського газу завершиться втратою національних інтересів»

Купівля російського газу посилить політичну залежність, а знижувати тарифи треба наводячи лад на енергетичному ринку

Головне. Міський голова Тернополя Сергій Надал розкритикував ідею в.о. Міністра енергетики Юрія Вітренка, як шкідливу для політичної безпеки країни та нереалістичну і назвав альтернативні шляхи зниження комунальних тарифів.

Дослівно. “Газпром — це політична зброя. Ця російська компанія не працює за законами економічної логіки. Її використовують виключно для шантажу і тиску. Це єдина компанія, яка має право на сьогодні експортувати російський газ. Теперішнє керівництво Росії ніколи не відмовиться від “газового шантажу”. Будь-які домовленості з Росією не варті паперу, на якому вони написані і ми не раз в цьому переконувалися. Тому ідеї купувати “напряму” російський газ фантастичні та шкідливі. Вони підривають політичну та економічну безпеку країни”, – сказав Сергій Надал.

Що робити. Міський голова Тернополя запропонував кроки, які на його думку допоможуть утримати доступні тарифи без втрати незалежності України.“На енергетичному ринку має бути конкуренція. Якщо є газ українського видобутку за ціною у 2-3 грн за кубометр, він має бути доступним для населення та комунальних підприємств. Оператори доставки газу повинні заробляти за рахунок підвищення ефективності, а не підвищення тарифів. В Україні потрібні масштабні програми для населення і міст, які б фінансували на доступних умовах підвищення енергоефективності, як домогосподарств, так і цілих міст. Тоді не потрібно буде торгувати свободою заради тимчасової низької ціни на “російський газ”,  – зазначив міський голова.

Варто зауважити.  Завдяки втіленню програми модернізації підприємств виробників тепла розпочатій десять років тому Сергієм Надалом, підприємства теплокомуненерго Тернополя скоротити споживання дорого газу на 20 % та електроенергії на 40 %, а саме місто належить до найбільш енергоефективних в Україні.

Раніше. Виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко на своїй сторінці у фейсбуці опублікував перелік заходів для зниження тарифів на “блакитне паливо”, серед яких є також і пункт щодо експорту газу з Росії.