Головна Політакценти Від мобілізації треба звільнити викладачів ВНЗ та наукових співробітників

Від мобілізації треба звільнити викладачів ВНЗ та наукових співробітників

10719468_693377904085882_1330090983_nНародні депутати України від фракції «Блок Петра Порошенка» Олег Барна, Іван Мельничук, Ігор Побер, Микола Люшняк, Тарас Юрик та Олександр Ревега виступили співавторами законопроекту №2620 «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яким передбачається звільнення від мобілізації викладачів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, які мають науковий ступінь та звання (кандидата наук, доктор наук, доцент, професор) та наукових співробітників, які мають науковий ступінь та звання і ведуть наукову діяльність та дослідження в прикладній та фундаментальній науці.

За словами Олега Барни, даний законопроект дозволить зберегти науковий потенціал України, дасть змогу студентам здобувати якісну вищу освіту, забезпечить розробку та впровадження наукових досягнень в економіку країни та її оборотоздатність.

«Також цей законопроект дозволить зекономити значні бюджетні кошти, так як не потребує додаткових витрат на виплати для прийняття на роботу нових науково-педагогічних працівників, оскільки за мобілізованими науково-педагогічними працівниками буде зберігатися заробітна плата за місцем роботи до мобілізації. Окрім того, знайти належну, відповідну заміну викладачу, науковцю фундаментального напрямку практично неможливо» – додав Олег Барна.

«Прийняття цього законопроекту буде сприяти збереженню та розвитку фундаментальної та прикладної науки, дозволить забезпечити стабільність науково-освітньої сфери України» – підкреслив народний депутат.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here