Головна Новини У Тернополі за матеріалами СБУ засуджено колаборантку, яка впроваджувала стандарти освіти рф...

У Тернополі за матеріалами СБУ засуджено колаборантку, яка впроваджувала стандарти освіти рф на окупованій Луганщині

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини чергової зрадниці, яка на посаді «директора школи» впроваджувала стандарти російської освіти на тимчасово окупованих територіях Луганської області.

Ще до повномасштабного військового вторгнення росіян жителька Старобільського району працювала на посаді директора Мусіївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

Після захоплення села загарбниками вона добровільно приєдналася до органів окупаційної влади, а окупанти повторно призначили колаборантку директором навчального закладу, який росіяни перейменували у «государственное общеобразовательное учреждение луганской народной республики «Мусиевский учебно-воспитательный комплекс».

Під час досудового розслідування встановлено, що на керівній посаді зрадниця активно впроваджувала у навчальному закладі стандарти освіти держави-агресора. Для цього вона зобов’язала підлеглих вести навчання і виховання дітей російською мовою, а також запровадила обов’язкове викладання нових навчальних предметів: «русский язык», «разговоры о важном», «литературное чтение» тощо.

На підставі зібраних СБУ доказів Тернопільський міськрайонний суд визнав зловмисницю винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України, та призначив їй покарання у вигляді 2,5 років позбавлення волі.

Також її позбавлено права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у закладах освіти, а також обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування у сфері освіти строком на 14 років.

Оскільки колаборантка переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території Луганщини, її оголошено у розшук та застосовано спеціальну процедуру заочного засудження. Початок строку відбування покарання обчислюватиметься з дати затримання зрадниці.

Досудове розслідування проводили співробітники УСБУ в Тернопільській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.