Головна Новини СБУ та НАБУ викрили у Кропивницькому суддю, який просив хабаря, щоб «відмазати»...

СБУ та НАБУ викрили у Кропивницькому суддю, який просив хабаря, щоб «відмазати» від тюрми винуватця смертельної ДТП

Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро проводять системну боротьбу з корупцією в судових органах. У результаті комплексних заходів викрито суддю Кропивницького апеляційного суду, який просив гроші з фігуранта кримінального провадження.

Посадовець хотів одержати 10,5 тис. американських доларів з обвинуваченого у дорожньо-транспортній пригоді, яка призвела до загибелі людини.

За цю суму суддя обіцяв призначити підсудному покарання, непов’язане з реальним терміном позбавлення волі.

До протиправної діяльності посадовець залучив свого знайомого – ексспівробітника розформованої міліції як посередника для обговорення «умов» та передачі неправомірної вигоди.

Правоохоронці задокументували факт передачі спільнику всієї суми хабаря.

На підставі зібраних доказів судді повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Дії його спільника кваліфіковано за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (пособництво у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи з викриття і блокування корупції проводили за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.