Головна Новини У Тернополі в продажі є небезпечні гірлянди

У Тернополі в продажі є небезпечні гірлянди

Багато хто вважає, що придбання гірлянди в магазині, а не на ринку, стане гарантією вашої безпеки, але це не так. Завжди слід пам’ятати, що гірлянда це в першу чергу електрообладнання, а вже пізніше – елемент декору. Тому кожне  якісне електрообладнання повинно відповідати вимогам нормативних документів, а саме Технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання та Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання (вони розмежовують обов’язки виробника, імпортера та розповсюджувача). На пакуванні електрообладнання повинно бути нанесене відповідне маркування. Виробники забезпечують, щоб на маркуванні електрообладнання, які вони ввели в обіг було зазначено тип, номер партії чи серійний номер, який дає змогу ідентифікувати продукцію. Має бути зазначене найменування, зареєстроване комерційне найменування, контактна поштова адреса виробника, імпортера. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов. Електрообладнання має супроводжуватися інструкціями та інформацією про безпечність, які теж повинні бути складені українською мовою.

Напередодні новорічних свят спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  відбрали зразки гірлянди для проведення лабораторних досліджень. На пакуванні гірлянди було зазначено лише те, що гірлянда має довжину 11,6м на 140 ламп. За результатами випробувань електрогірлянда не відповідає вимогам НД, а саме:

– на гірлянді немає інформації про номінальну напругу та потужність усієї гірлянди;

– відсутнє застереження «Не підключати гірлянду до мережі живлення, якщо вона знаходиться  в упаковці»;

–  відсутня інформація про те, якщо виникає руйнування чи пошкодження ламп, гірлянду не використовувати;

– на пакуванні зазначена кількість – 140, насправді – 120 ламп;

– електрична міцність ізоляції проводів електрогірлянди не витримує напругу 2,88кВ;

– блоки керування ненадійно закріплені на кабелі гірлянди (кабелі відриваються у місці пайки до блока управління);

– не пройшло випробування і кріплення шнура, кабель повинен витримати зусилля розтягування 30Н (оголюються) ;

– світлові гірлянди електризують мішуру та металеві прикраси, з якими їх використовують;

– відсутні пристрої для шунтування тіла розжарення ламп.

Згідно сценарного плану гірлянда становить високий ступінь ризику, а тому заборонена до реалізації.  Головним управлінням прийнято рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо заборони надання продукції на ринку, та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо вилучення продукції з обігу.

При виборі і перевірці гірлянди потрібно подивитися не тільки на те, вмикається вона чи ні, але і як сприймається її світіння. Не всіх, наприклад, влаштовує занадто часте мерехтіння вогнів, комусь не подобається швидкість їх переміщення. Нюансів багато, і якщо вже вибирати для себе, то варто витратити на це певний час, а не просто віддати гроші.