Головна Новини Заступника міністра з Тернопільщини звинуватили в тому що однофамілець отримав нагороду від...

Заступника міністра з Тернопільщини звинуватили в тому що однофамілець отримав нагороду від Порошенка

Andrij-Gevko1-e1434705085267Експерт Реанімаційного Пакету Реформ Світлана Вовк звинуватила заступника міністра освіти із Тернопільщини Андрія Гевка в тому, що начеб то серед нагороджених до Дня науки фігурує прізвище співзвучне із заступником Квіта, та також із Тернополя. А також в «зв’язках із політичними колами» та кришуванні потреб нардепів. Про це вона розповіла в інтерв’ю.

“Є один корупційний момент — з нагородження «за особливі заслуги». Зовсім нещодавно Президент України видав указ, яким відзначив високими державними нагородами кілька десятків людей, котрі працюють в освітній сфері . Серед них – кілька людей з Тернопільських вишів. І в цьому Указі чітко видно — хто чиї інтереси лобіював. У нас є заммістр з Тернополя, а прізвище одного із нагороджених — теж із Тернополя – співпадає із його прізвищем. Хоча серед нагороджених не один тернополянин. Є ще в списку нагороджених і Андрій Крисоватий — ректор Тернопільського національного економічного університету. І ще кілька людей з Тернопільщини…
Квіт обрав тактику невтручання. Всі скарги, в яких говориться про корпцію та зловживання у вишах, міністр переадресовує на своїх заступників” – каже пані Вовк
Тобто, «кумівство» як процвітало, так і процвітає?
– На жаль… Міністр обрав роль такого собі арбітра і стоїть над процесом. А роль «реформатора» в міністерстві відведена Інні Совсун. Свого часу вона очолювала CEDOS – аналітичний центр, який проводив, у тому числі, й різноманітні експертизи в сфері освіти. От її напрацювання й використовує Сергій Квіт. Але, повторю, Квіт обрав тактику невтручання. Всі скарги, в яких говориться про корпцію та зловживання у вишах, міністр переадресовує на своїх заступників – на ту ж Совсун, того ж Гевка, Полянського. Нещодавно у Квіта з’явився ще один заступник, який контролює фінансову сферу в освіті. Тобто, у міністра – дуже декларативна позиція. А пора переходити від декларацій до дії.
Невизначеність міністерства унеможливлює реальні реформи
А в чому, на Ваш погляд, міністр обрав саме таку лінію поведінки?
– Він не хоче, аби усі ці «розборки», усі ці війни і так звана боротьба із корупцією вплинули на його майбутнє… Квіт дуже хоче мати політичне майбутнє. І він чудово розуміє, що його політичне довголіття буде збережено лише в одному випадку – якщо він не буде встрявати в бій… Зрештою, завжди можна прибрати когось із своїх заступників, зваливши на нього всю вину за провал у тій чи іншій сфері діяльності міністерства. А самому лишитися чистим.
Розумієте, сьогоднішня корупційна система — це цілий велетенський механізм, і з нього треба не один гвинтик висмикнути, а повністю його розібрати і потім зібрати заново. Інакше ніяких реформ не буде…
 За таким принципом Квіт і підбирає собі заступників?
– Очевидно. Приміром, Андрій Гевко — це фігура, перед якою поставлені дуже конкретні задачі. Він є таким собі комунікатором між політичним середовищем – парламентом, урядом – і Міністерством. Він вирішує усілякі «потреби» нардепів та інших високих чиновників, котрі пов’язані зі сферою впливу Міносвіти – приміром навчання в аспірантурі чи докторантурі, присвоєння наукових ступенів та звань тощо… Я, наприклад, була свідком розмови Гевко із ректором Національного педагогічного університету імені Драгоманова — Віктором Петровичем Андрущенко. Замміністра питав, на якій стадії розгляд дисертації одного високопоставленого чиновника… Розумієте, сьогоднішня корупційна система — це цілий велетенський механізм, і з нього треба не один гвинтик висмикнути, а повністю його розібрати і потім зібрати заново. Інакше ніяких реформ не буде…

Джерело