Головна Новини До 2050 року місто на Тернопільщині повністю перейде на «зелену енергетику»

До 2050 року місто на Тернопільщині повністю перейде на «зелену енергетику»

Наприкінці 2018 року мери чотирьох українських міст: Кам’янця-Подільського, Чорткова, Житомира та Львова оголосили про наміри поступово перевести енергосистему їх міст на відновлювану енергетику до 2050 року.

Очільники цих міст публічно підписали меморандум з міжнародною кліматичною організацією 350.org, чим підтвердили план місцевої громади використовувати лише енергію сонця, вітру та біомаси у 2050 році. Згодом до цього списку “зелених” міст приєдналося одне з найбільших міст Грузії – Кутаїсі, зробивши аналогічну заяву та підписавши меморандум з 350.org.

Виступаючи на під час щорічних міжнародних кліматичних переговорів Володимир Шматько заявив про своє бачення енергетичного переходу міста Чорткова: “Ми намагаємося змінити ставлення людей до свого міста. У Чорткова повинні бути конкретні плани і стратегії для переходу на чисту енергетику. Але без загальної стратегії країни не обійтися. Україні потрібен енергетичний план переходу на відновлювальні джерела енергії, який буде відповідати потребам людини і навколишнього середовища. Знайти правильні інструменти для справедливого переходу від вугілля до відновлюваної енергії. Уважно подивіться де Чортків – в це місто Вам варто приїхати, щоб побачити нові енергетичні рішення”.

Рішенням щодо переходу на ВДЕ зацікавилися і польські міста, що донедавна використовували лише викопне паливо. Адже спалювання вугілля – це надмірні викиди СО2 у повітря. Саме через цю проблему громади зараз відчувають невідворотну зміну клімату.

“Мери міст, які заявили про ціль перейти на 100% ВДЕ до 2050 року – це перші кліматичні лідери в Україні та Грузії. – повідомила Юлія Мельник, кампейнерка з відновлюваної енергетики 350.org в регіоні країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. – У 2018 році вони почали енергетичний перехід з політичних заяв. Проте, ми вже знаємо, що в 2019 році команди Житомира, Львова, Чорткова, Кам’янця-Подільського та Кутаїсі почнуть робити наступні кроки згідно нашого меморандуму – розробляти сценарії енергетичного переходу, а також кліматичні стратегії з планами адаптації міст до зміни клімату. Над цими документами будуть працювати місцеві команди, а також українські кліматологи та науковці Інституту прогнозування Академії Наук”.

Джерело