Зростання тарифів на комунальні послуги не вплине на сімейні бюджети жителів області, які отримують субсидії. На цьому наголошують в управлінні соціального захисту населення в облдержадміністрації. Із підвищенням тарифів відбудеться автоматичний перерахунок субсидії, а обов’язкова плата, встановлена для кожного домогосподарства раніше, не зміниться при умові, що сімейний дохід залишився незмінним.
«Для тих, хто отримує субсидію зростання тарифів не вплине на бюджет сім’ї, – зазначає Вадим Боярський, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА. – Якщо сім’ї чи людині призначена субсидія, тобто є визначена обов’язкова плата за комунальні послуги, то при зміні тарифів автоматично перераховується сама субсидія, яка покриває житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм. Всі субсидії при зміні тарифів будь-якої послуги перераховуються без звернення громадян. А необхідну інформацію про дохід ми отримуємо із фіскальної служби.».

А тих, хто ще не оформив пільги на оплату житлово-комунальних послуг просять звертатися в місцеві управління соцзахисту вже зараз. Це необхідно для того, щоб уникнути напливу людей та черг в опалювальний період, коли люди почнуть отримувати високі рахунки за теплопостачання.

Зараз в Тернопільській області отримують субсидії 187 тисяч домогосподарств. В опалювальний сезон ця цифра зросте до 200 тисяч. Виявляють серед отримувачів субсидій і порушників.

«За 2015 рік соціальні інспектори, які працюють у місцевих управліннях соцзахисту, виявили порушень на 400 тисяч гривень, – розповів Вадим Боярський, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. – З Міністерства фінансів України ми отримали перелік осіб – одержувачів соціальних виплат, які маємо перевірити. Та це не означає, що всіх, хто є у списку позбавлять субсидій чи інших соціальних виплат. Соціальні інспектори перевіряти кожен конкретний випадок, адже іноді інформація про порушення підтверджується, іноді – ні. На жаль, є категорія громадян, які хочуть незаконно отримувати державні соціальні допомоги. Разом з тим будь-яка звірка державних баз даних по можливих зловживаннях не страшна тим, хто чесно показує свої доходи. Вони не мають чого боятися, бо все показали у своїх деклараціях. А той, хто незаконно отримує субсидії, повинен їх повернути. При виявлені порушення призначення субсидії припиняється і повертаються кошти, які держава заплатила за житлово-комунальні послуги. Штрафних санкцій немає. Із 400 тисяч гривень, нарахованих неправомірно, жителі області вже повернули близько 60%. У більшості випадків люди, які допустили порушення згідні повернути державі кошти.».
Категорії: Новини

Теги:

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: