Головна Новини У Тернополі тепер будуватимуть по-новому, – Роман Заставний

У Тернополі тепер будуватимуть по-новому, – Роман Заставний

Прийнятий у другому читанні закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності» – ще один елемент децентралізації влади в Україні, – заявив народний депутат від “Народного фронту” Роман Заставний. 

Зокрема закон передбачає відміну категорії складності об’єкту будівництва, натомість прийняття категорії відповідальності. Саме від певної категорії складності об`єкта будівництва залежало, яким чином розробляти проектну документацію, чи підлягатиме вона експертизі, яка дозвільна процедура і порядок введення об’єкта в експлуатацію.

За словами парламентаря, для охочих інвестувати в «квадратні метри» Тернополя це однозначно сприятлива зміна: за останні роки було багато випадків, коли будівництво у місті визнавалося самовільними, контролюючі органи зупиняли проведення будівельних робіт, відтак інвестори несли суттєві збитки. Оновлений закон дає можливість контролювати будівництво багатоповерхівок і вчасно попереджати виникнення самовільних будівництв.

Процедура, пропонована законом №4733, буде покращувати умови для малих і середніх підприємців, невеликих будівельних компаній. Раніше можна було зводити будинки не вище двох поверхів площею до 300 кв. м. Відповідно ж до нового закону, з наступного дня після подання повідомлення вже можна буде будувати приватні, малоквартирні будинки, адміністративні будівлі для малого, середнього бізнесу, а також житлові будинки до 4 поверхів площею понад 300 кв. м.

– Новий закон встановлює чіткі правила гри в будівельних роботах: перелік підстав для проведення позапланових перевірок органами архітектурно-будівельного контролю, підстави для скасування містобудівних умов і обмежень, а також внесення в них змін. Тому в цілому для будівельної галузі України цей документ матиме позитивний ефект, – прокоментував важливість закону №4733 Роман Заставний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here