Головна Новини У Тернополі знайшли понад 400 викрадених ікон: священники ошелешені

У Тернополі знайшли понад 400 викрадених ікон: священники ошелешені

Крадії, реставратори, антиквари — поки у цій кримінальній справі семеро учасників.

Понад чотири сотні старовинних ікон. Деякі ще з 17 століття. А ще давні Біблії, хрести, чаші та молитовники. Усе це

Винесли майже 2 тисячі ікон: поліція спіймала зловмисників, які роками обкрадали церкви в Україні
було викрадене з сільських церков майже по всій Україні. Тернопільські правоохоронці провели масштабну спецоперацію, щоб затримати учасників злочинної антикварної мережі. І тепер через пресу просять священиків пограбованих храмів упізнати своє. Про це в сюжеті ТСН 19:30.

Нині, заходячи в актову залу управління обласної поліції, важко втриматися, щоб не перехреститися. На шести рядах крісел розкладені чотири сотні ікон. Більшість з них викрадені із українських церков.

Священики, запрошені для ідентифікації свого, побаченим ошелешені. Такі ж відчуття і у мистецтвознавців, які ходять між рядами. Кажуть – украденого тут на мільйони гривень.

“Непочатий край роботи, тут ікони від кінця 19-ого, початок 20 століття і напевно 18-17 століття.Розумієте — такий діапазон — а це говорить про надзвичайну цінність цієї колекції”, — каже мистецтвознавець Ігор Дуда.

Крадії, реставратори, антиквари — поки у цій кримінальній справі семеро учасників. У ході безпрецендентної спецоперції копи провели одночасно чотирнадцять обшуків в Одеській, Хмельницькій та Київській областях.

Лише в одного хмельницького антиквара виявили крадених ікон на майже два мільйони гривень. Замовник називав святого та вік ікони, а далі злодії в інтернеті вишуковували переважно сільські церкви, у яких були старі образи. Грабували уночі. У всіх церквах збивали замки або виламували двері.

Грабували церкви двоє жителів Одещини, пересилали поштою третьому землякові. Потім антиквари бралися за реставрацію та продаж.

Правоохоронці затримали трьох фігурантів гучної справи, їх уже взяли під варту. Тепер шукають власників ікон. Мистецтвознавці бідкаються — деякі лики попсовані, бо реставрацію робили непрофесіонали.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here