Головна Новини Тернопільські архівісти організували онлайн-виставку про правознавця світового рівня

Тернопільські архівісти організували онлайн-виставку про правознавця світового рівня

Упродовж двох місяців в онлайн-режимі можна оглядати виставку «Правознавець світового рівня». Працівники Державного архіву Тернопільської області присвятили її 150-річчю від дня народження краянина Станіслава-Северина Дністрянського, пише Урядовий Кур’єр

Він — знаний академік, доктор права, викладав, зокрема, у Львівському університеті, був серед засновників, а потім і ректором Українського вільного університету в Празі. Двічі був депутатом парламенту у Відні. Добродій Дністрянський, за словами головної спеціалістки архіву Оксани Ковальчук, розробив основи правової держави, передусім — правління республіки, заклав підвалини української політології. Білий світ побачив у Тернополі, а закінчив свій земний шлях в Ужгороді.

На виставці репрезентують з фондів Держархіву Тернопільської області розмаїті світлини, документи й матеріали, наукову спадщину Станіслава-Северина Дністрянського.

Зокрема, відвідувачі онлайн-заходу дізнаються з повідомлення про те, як навчався майбутній академік у вчительській семінарії та в гімназії у Тернополі, побачать свідоцтво про зарахування його на юридичний факультет Віденського університету, залікову книжку, дипломи, які отримав, закінчивши Лейпцизький та Берлінський університети.

А ще представили заповіт і свідоцтво про смерть С. Дністрянського. Можна також ознайомитися із сімейним листуванням, почерпнути факти із життєпису його дружини Софії.

Микола ШОТ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here