Головна Новини На Парковій, 12 почали влаштовувати огорожу

На Парковій, 12 почали влаштовувати огорожу

У Тернополі нежитлове приміщення за адресою вул. Паркова, 12 відремонтують та незабаром облаштують там дошкільний навчальний заклад. Рішення про безкоштовну передачу приміщення в оренду терміном на 10 років Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української Греко-Католицької церкви прийняли на черговій сесії міської ради.

«У цьому будинку раніше функціонував дитячий садок, втім згодом він довший час не використовувався та занепав. Наразі триває процес виготовлення проектно-кошторисної документації, після чого розпочнуться ремонтні роботи, – розповідає заступник економа Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ о. Петро Порохонько. – Окрім того, що це буде садочок звичного формату, який зможуть відвідувати діти усіх віросповідань, проект має і соціальну складову, оскільки тут також зможуть навчатися діти з фізичними обмеженнями».

У цій закинутій будівлі колись було одне з приміщень дитячого садка №12. У певний період дітей у ньому поменшало і це стало причиною закриття закладу. Деякий час приміщення пустувало. Потім його орендувала єврейська община, а у 2011 році голову громадської організації попередили про необхідність звільнити приміщення. Мовляв, будівля належить дитсадку, а законодавство забороняє використовувати приміщення дошкільних закладів не за цільовим призначенням.

До війни власником будинку на Парковій, 12 був Ілярій Матвійович Брикович (псевдонім Осип Подільський; 3 листопада 1881, Тернопіль — лютий 1942, Магнітогорськ або 24 липня 1942, Верхньоуральська в’язниця) — український педагог, перекладач, громадський діяч, літератор. Навчався у Львівському, Краківському та Віденському університетах. Член Наукового товариства імені Шевченка. Почесний член товариства «Просвіта» (1996). Чільний урядник Західноукраїнської Народної Республіки в Тернопільському повіті. Очільник Тернопільської гімназії товариства «Рідна школа», кооперативи «Будучність», фабрики «Калина», Тернопільської організації українського товариства «Сокіл», співзасновник українського спортивного товариства «Змагун». Професор Тернопільської української гімназії. Репресований більшовицькою владою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here