Головна Новини Майстриня з Тернопільщини знайшла своє захоплення завдяки знахідці у бабусиній скрині (Фото)

Майстриня з Тернопільщини знайшла своє захоплення завдяки знахідці у бабусиній скрині (Фото)

Усе почалося з того, що Галина Михальська з Базаринців Збаразького району, перебираючи старі речі своєї прабабусі, знайшла диво-виріб. Це була сплетена з бісеру спідня спідниця.

Поштовхом і натхненням до творчості, каже жінка, стала ця знахідка з бабусиної скрині. І з 2000 року Галина Михальська уже всерйоз почала цікавитися бісероплетінням. Нині вона заслужено стала народним майстром.

Галина Григорівна Михальська – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер народних промислів з художнього бісероплетіння, керівник гуртка «Бісероплетіння» у Збаражі.

Творчість бере початок з… весільного плаття

– Спочатку я вишила своє весільне плаття бісером, – каже Галина Михальська, – а вже після народження  доньки з’явилося більше натхнення до цієї творчості. Перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, я взялася самотужки оволодівати навичками бісероплетіння, складати бісеринку до бісеринки, поки не вийшов перший справжній виріб. Починала з простих схем, згодом взялася за складніші. З 2008 року я –  майстер народних художніх промислів художнього бісероплетіння. З 2015 року і до сьогодні атестована на народного майстра атестаційною комісією Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Пані Галина – активний учасник районних, обласних і міжобласних виставок та фестивалів. А саме: «Барвиста вишиванка», «Дзвони Лемківщини», «Тернопільські обереги», «Західноукраїнський туристичний фестиваль-виставка», «У Борщівському краю цвітуть вишиванки» та інших. Організувала виставку у Збаразькому замку,  в обласному художньому та краєзнавчому музеях.

З 2015 року бере участь у виставці традиційного народного мистецтва, організованій Тернопільським осередком Національної спілки майстрів України, та у виставці “Кращий твір року” (м. Київ), у VIII Всеукраїнському фольклорно-етнографічному фестивалі ім. Василя Верховинця “Золоті ключі”.

Свій досвід передає дітям

З 2009 року Галина Михальська працює у Збаразькому районному комунальному будинку дитячої та юнацької творчості керівником гуртка “Бісероплетіння”.

Каже, що її життєве кредо (і план дій як педагога) наступне: «Якщо твої плани розраховані на рік – сій зерно, якщо на десятиріччя – сади дерево, а якщо на ціле життя – віддай дітям часточку душі своєї, навчи їх». А кредо гуртка бісероплетіння: “Не кажи «не вмію»,  а кажи «навчусь”.

Гуртківці не лише займаються бісороплетінням, а й відродженням українських народних прикрас з бісеру, – каже майстриня. – Я намагаюся прищеплювати дітям любов до духовної спадщини українського народу, формувати у  них національну самосвідомість, розвивати художньо-творчі уміння, виховувати любов до рідного краю. Вихованці беруть участь у виставках і фестивалях. Їх досягнення в обласних конкурсах: грамоти, подяки, дипломи, перемоги в обласних та районних конкурсах.

Галина Григорівна Михальська неодноразово проводила майстер-класи для дітей воїнів АТО. Разом із гуртківцями виготовляють обереги для бійців АТО та волонтерів. Також допомагали плести маскувальну сітку.

– Наймолодшій моїй учениці було 4 роки. Дівчинка надзвичайно активна. І мама рада, і дитина щаслива, що творить.

– Заняття в гуртку безкоштовні?

– Так,  Збаразький районний комунальний будинок творчості запрошує усіх творчих діток. Такі вироби, як гердан чи намисто з сережками виглядають відмінно, здатні підняти настрій і автору, і оточуючим. Думаю, що варто навчитися цьому і для себе особисто, і щоб приносити радість іншим.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

газета “Свобода”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here