Головна Новини Домашньому тирану заборонили наближатися до екс-дружини ближче 50 метрів

Домашньому тирану заборонили наближатися до екс-дружини ближче 50 метрів

Чимало людей роками терплять насильство, не знаючи своїх прав. Видача обмежувального припису є одним із способів припинення фізичного та морального збиткування над людиною, пише Газета Свобода

У таку ситуацію потрапила пані Євгенія, яка звернулася до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД за юридичною допомогою. Їй було призначено адвоката, який і звернувся до суду із заявою про видачу обмежувального припису.

Євгенія проживає разом з колишнім чоловіком Андрієм, з яким вони розірвали шлюб ще у 1998 році. Протягом тривалого часу колишній чоловік періодично вчиняє відносно неї та членів її сім`ї домашнє насильство, яке виражається у погрозах фізичною розправою, залякуванні, пошкодженні майна, психологічному тиску та застосуванні фізичної сили (шарпання, хапання за руки, інші частини тіла, стусани тощо). Також він перешкоджає Євгенії користуватися квартирою, яка є власністю її та дочок. Водночас Андрій є власником іншої квартири, однак не бажає виселятися із квартири, де мешкає колишня дружина та діти. Більше того, він вимагає, щоб на нього переписали частину квартири.

Відтак жінка разом із дочкою, яка має першу групу інвалідності з дитинства та потребує постійного стороннього догляду, змушені проживати в іншому житлі. Починаючи з жовтня 2020 року, вона взагалі не може потрапити у власну квартиру навіть, щоб взяти необхідні речі, бо кривдник її не впускає.

Євгенія звернулася до поліції із заявою про домашнє насильство. Стосовно Андрія склали протокол про адміністративне правопорушення. Але це не дуже допомогло. Відтак жінка звернулася до суду.

З огляду на встановлені судом обставини щодо наявності психологічного та фізичного насильства, а також об`єктивних ризиків у майбутньому, та зважаючи на те, що Андрій не є власником і не зареєстрований у квартирі, до того ж має власне житло, суд вирішив, що заявниця потребує захисту в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».  Прийнято рішення про задоволення вимог жінки та видачу обмежувального припису щодо чоловіка. Йому заборонено перебувати в місці спільного проживання та наближатися до місця проживання Євгенії ближче, ніж на 50 метрів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here