Головна Новини Диво-кукурудза виросла у Вільхівцях (фото)

Диво-кукурудза виросла у Вільхівцях (фото)

«Ось яку кукурудзу має на городі моя сусідка Оксана Дерій, вчителька Вільховецької школи. Виростити таку не вдавалося навіть славнозвісній нашій землячці, двічі Герою соціалістичної праці Євгенії Долинюк»,- написала у соцмережах член Національної спілки письменників України, відома громадська діячка з Борщівщини Ганна Костів-Гуска, пише Свобода

Вільхівці  розкинулися на півдні  Борщівського району у мальовничій, сонцем виплеканій місцині Тернопільщини, де несе свої води Дністер. Тут, щедро обігріті теплим промінням, добре ростуть огірки, помідори, перець, виноград, плодові дерева й кущі. Але головне надбання Вільхівців – добрі та працьовиті люди.

За словами Оксани Дерій, біля її хати є 15 соток землі. Особливо любить поратися на городі її мама, також вчителька, а нині пенсіонерка Ганна Михайлівна Голод.

Кормовий сорт  кукурудзи «Богатир» жінки придбали навесні у Мельниці-Подільській  на базарі. На городі у хороших господинь її висота сягнула 3,5 м. Жінки, за порадою інших місцевих газдинь, посадили поряд з нею квасолю, що в’ється по стеблах.

А щоб вирвати качани, каже пані Оксана, певно, треба буде ставати на стільчик, адже вони розташовані високо на рослинах. Їх згодують курям та качкам. А от бадилля дістанеться сусідській корові, яка дасть і цій родині молочка.

Для споживання ж уже достигла рання кукурудза «Африканська солодка». Пані Оксана всього садить потрохи – гороху, кабачків, огірків, перцю, помідорів, гарбузів. Останні, грушевидної форми,  особливо рясно вродили цьогоріч.  Я поцікавилася, що з ними робитимуть. Господиня залюбки поділилася рецептом гарбузового варення з апельсином.

Спочатку м’якоть треба нарізати подовгуватими шматочками, розміром приблизно 2 на 5 см. На відро гарбузів потрібно 10-12 апельсинів. Пересипати все цукром. Хай постоїть звечора до ранку.  Додати лимонної кислоти. Кип’ятити 10-15 хвилин. Варення розкласти у банки й закатати, не стерилізуючи.

А ще пані Оксана розповіла, що дуже любить квіти. І нині цієї пори біля її обійстя рясно квітнуть  троянди, декоративні соняшники, чорнобривці, майори, льонок. Однак кукурудза цьогоріч, справді, вражаюча, справжня королева літа…

Галина ВАНДЗЕЛЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here