Головна Суспільство Як продовжити життя ноутбука: корисні поради

Як продовжити життя ноутбука: корисні поради

Ноутбуки давно стали невід’ємною частиною життя сучасних користувачів. З їхньою допомогою можна працювати та навчатися, розважатися та навіть вирушити у віртуальну подорож. Сьогодні ноутбуки в місті Львів та інших населених пунктах України можна купити без особливих зусиль. Виробники пропонують моделі для різних цілей, на будь-який смак та гаманець. Аби покупка тішила якомога довше, важливо навчитися правильно доглядати за ноутбуком. Кілька корисних порад, що допоможуть продовжити термін життя лептопа — далі.

Перегрів — не на користь

Будь-який ноутбук під час роботи виділяє тепло, а повноцінне охолодження техніки через її невеликі габарити не завжди можливе. Перегрів для лептопа становить небезпеку. Аби техніка не вийшла з ладу, система обмежує напругу, внаслідок чого відбувається зависання та інші збої в роботі. За критичного підвищення температури ноутбук аварійно вимикається.

Аби лептоп менше грівся, важливо зважати на такі рекомендації:

  • регулярно чистити техніку від пилу;
  • використовувати підставку, краще за все з примусовим охолодженням;
  • встановити утиліту, яка стежитиме за температурою основних компонентів: відеокарти, процесора, жорсткого диска.

Так ви можете не допустити перегріву — і ноутбук пропрацює довше.

Бережіть дисплей

Необережне поводження з ноутбуком часто призводить до пошкодження матриці екрана, а її заміна — дороге задоволення. Цей компонент дуже чутливий до ударів, деформування та вібрацій. Щоб не сталося неприємності, достатньо дотримуватися таких порад:

  • відкривайте кришку лише за середню частину, а не за кут;
  • не тицяйте в екран пальцями, олівцем або ручкою, іншими предметами;
  • закривайте кришку поволі, без клацання;
  • слідкуйте, щоб під краї дисплея не потрапила волога — це може спричинити розшарування матриці.

Виявити акуратність нескладно, зате з дисплеєм ноутбука не станеться жодних неприємностей.

Слідкуйте за температурою «за бортом»

Неправильний температурний режим чинить руйнівну дію на ноутбук. Насамперед страждає акумулятор, який за низьких температур розряджається набагато швидше. У зв’язку з цим не варто користуватися ноутбуком на вулиці, якщо стовпчик термометра опустилися нижче 10 °C. За температури близько 0 °C можливе розшарування матриці дисплея внаслідок термічної деформації матеріалів, з яких вона складається.

Не вмикайте ноутбук одразу після повернення додому, якщо на вулиці мороз. Зачекайте хоча б годину-півтори. Швидке нагрівання після тривалого охолодження стане причиною утворення конденсату всередині лептопа — це прямий шлях до виходу техніки з ладу.

Видаляйте пил

Бруд та пил — основні вороги ноутбуків. Надважливо прочищати всі отвори, якщо лептоп використовується в складних умовах: на виробництві, під час домашнього ремонту, в запиленому приміщенні. Під час чищення ноутбука особливу увагу приділяйте вентиляційним отворам, клавіатурі та простору під кришками блоків.

Не забувайте про ці прості рекомендації, і ноутбук прослужить вам як мінімум кілька років.