Головна Новини “Він би сказав, що це потужно”: у Тернополі відбувся вечір памʼяті Сергія...

“Він би сказав, що це потужно”: у Тернополі відбувся вечір памʼяті Сергія Коновала

У “Домі Ветерана” в Тернополі відбувся вечір памʼяті військовослужбовця Сергія Коновала з позивним “Норд”, який 6 квітня загинув поблизу міста Часів Яр Бахмутського району Донецької області. Сьогодні, 16 травня, 40 днів від дня загибелі захисника та його заступника Тараса Петришина із позивним “Химера”.

Нагадаємо, Сергій Коновал пішов на війну в 2014 році, будучи студентом. Він був бійцем Добровольчого Українського Корпусу “Правий Сектор”. За 10 років пройшов шлях від парамедика до командира стрілецької роти 67-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України, якій згодом дали назву “Сталева Сотня”, повідомляє Суспільне.

Сергій Коновал

Сергій Коновал. Фото: Сергій Коновал/Fb

Під час АТО він брав участь у бою в Пісках, поблизу Донецького аеропорту, а коли почалася повномасштабна війна — звільняв від окупантів Київ, Харків і тримав оборону на Донеччині.

Згадати та вшановувати памʼять командира “Сталевої сотні” прийшли його родичі, друзі, побратими, посестри та знайомі.

дім ветерана

Вечір памʼяті Сергія Коновала. Суспільне Тернопіль

Дружина загиблого бійця Ольга Коновал каже, вони з Сергієм звикли ламати стереотипи і цей день не виняток.

“Мені важливо зібрати друзів, зібрати тих, хто з ним розділяв погляди. В нас є цей простір і гріх було цей простір не використати. Сергієва велика мрія була, щоб тут було постійно стільки людей”.

Ольга Коновал, Ольга Данченко

Ольга Коновал. Суспільне Тернопіль

Сергій Коновал — один із засновників “Дому ветерана” в Тернополі. Над простором для бійців, ветеранів і їхніх сімей “Норд” почав працювати в 2019 році. Допомагали робити ремонти та облаштовувати приміщення підприємці, друзі та побратими.

дім ветерана в тернополі

“Дім ветерана” в Тернополі. Суспільне Тернопіль

“Для мене великою ціллю було сьогодні зібрати всіх найрідніших. Поговорити, згадати, подивитися відео про нього. Я вважаю, що ми, по-перше, маємо ламати стереотипи, а по-друге, робити так, як серце наше воліє. Він би точно оцінив. Останні 40 днів я живу так: уявляю собі, як би він реагував на це. І от зараз би він сказав, що це потужно”, — розповіла Ольга Коновал.

Сергій Коновал, друг Норд

Сергій Коновал займався також національно-патріотичним вихованням молоді. Суспільне Тернопіль

вечір памʼяті Сергія Коновала

Вечір памʼяті в “Домі ветерана”. Суспільне Тернопіль

Сергій Коновал, Норд, Тарас Петришин, Химера

Сергій Норд і Тарас Петришин загинули в один день. Суспільне Тернопіль

Прийшла на вечір пам’яті посестра Сергія Коновала Ірина Драгущак. Вона каже, суспільство має пам’ятати таких людей, щоб наслідувати.

“Я за те, щоб ми говорили про загиблих за нас людей. Тому що вони точно заслужили те, щоб про них знали, як мінімум і наслідували їх, як максимум. Він всюди був добрим, він всюди був спокійним. Цей спокій, мир, відвага, яка в ньому була і його життєвий шлях націоналіста, добровольця — це все про нього. Він мав багато чеснот і звитяжне життя”.

Ірина Драгущак

Ірина Драгущак. Суспільне Тернопіль