Головна Суспільство Водіїв знову будуть фотографувати і слати листи щастя

Водіїв знову будуть фотографувати і слати листи щастя

ДАІ

ДАІВодіїв, які не дотримуються правил дорожнього руху, знову вдарять по кишені – в Раду поданий законопроект про підвищення безпеки на дорогах.

Головні зміни такі: узаконюється фото-і відеофіксація порушень ПДР (за допомогою камер), стало бути можуть повернутися «листи щастя» (повідомлення по пошті, що ви перевищили швидкість, їздили по тротуару, поїхали на червоне – і повинні сплатити штраф), приблизно в 1,5 рази збільшуються штрафи і вводиться градація покарання за перевищення швидкості – чим швидше їдеш, тим більше платиш.

Цікаво, що при автоматичній фіксації порушень (крім випадків викрадення), автори законопроекту пропонують «призначити відповідальним» власника авто (а за кермом адже може бути і не господар машини), якщо він протягом місяця не представить в ДАІ дані того, хто насправді порушив, і не зуміє це підтвердити документально, штраф буде платити він.

Хочуть скасувати «бонус» перевищення в 20 км / год (зараз штрафують, якщо перевищив швидкість на 21 км / год і більше від дозволеного). За новими правилами, якщо їхав швидше покладеного трохи більше 10-ти км / ч – вже штраф 255-340 гривень.

Юристи стверджують, що «призначення відповідального» за порушення ПДР суперечить Конституції і навряд чи його приймуть.

«Три роки тому КС заборонив подібну практику, тому такі штрафи будуть оскаржені і скасовані, – говорить адвокат Вадим Володарський. – За кордоном порушення, зняте на автоматичну камеру, вважається доведеним, якщо на фото чітко видно номери авто та особа порушника. Наша техніка цього не дозволяє – дороге задоволення ».

Також Володарський вважає, що високі штрафи збільшать хабарництво на дорогах, адже дати половину суми інспектору вигідніше, ніж платити весь штраф. А ось посилення кари за пияцтво за кермом експерт підтримує.

Водії проти обмежень швидкості.

«Іномарки не можуть нормально їздити 70 км / год, доведеться порушувати, якщо траса вільна. Зловлять даішники – дам хабар », – говорить водій з 30-річним стажем Олексій (« Хюндай »). «У мене в машині антирадар, законом це не заборонено, тому встигаю вчасно скинути швидкість», – ділиться досвідом Максим Колки («Тойота», за кермом 12 років).

Ймовірність того, що закон ухвалять – велика, оскільки його автори, нардепи від ПР, – представники парламентської більшості. Також імовірно, що в нього внесуть зміни.
Джерело: segodnya.ua