Головна Суспільство Види гіпсокартону та їх застосування

Види гіпсокартону та їх застосування

Саме практичний гіпсокартон є одним з найбільш популярних сьогодні будматеріалів. Він легкий, чудово вирівнює поверхні й настільки зручний у застосуванні, що вже з’явилося багато його різновидів, й кожен з них також користується певним попитом. 

Тому ми вирішили розібратися з класифікацією й метою використання. Щоб ви розуміли, коли купляти гіпсокартон стіновий, а коли фасадний, чим дизайнерський відрізняється від реставраційного, й таке інше. 

Розглянемо, за якими характеристиками розподіляються різновиди цього будматеріалу.

За складом (фізичними особливостями)

Гіпсокартон буває:

  • Звичайний ГКЛ (також називають стандартним, або базовим чи просто будівельним) — зроблений виключно з гіпсу та картону. Випускається у вигляді листів 8-14 мм завтовшки. Універсальний, найдешевший: до прикладу, навіть ціна гіпсокартону Кнауф, одного з найякісніших представників жанру, залишається помірною. Використовується для вирівнювання стін та стелі, а також для створення різноманітних каркасів та конструкцій.
  • Вологостійкий (маркується ГКЛВ) — виготовляється з додаванням добавок, які обмежують поглинання рідин, перешкоджають розбуханню, унеможливлюють утворення грибків. Виробники випускають його “чистим” або з захисним шаром ґрунтовки чи фарби. Використовується для оздоблювальних робіт у приміщеннях з рівнем вологості до 90%.
  • Вогнестійкий (з маркуванням вже ГКЛП) — виготовляється з додаванням скловолокна, завдяки чому ефективно протистоїть підвищеним температурам. Здатен витримувати дію відкритого полум’я протягом 40-45 хвилин. Використовується для спорудження перегородок та коробів для електропроводки. 

Гіпсокартон зі специфічним складом

  • Акустичний — більш товстий та пухкий, ніж звичайний, завдяки чому добре поглинає звуки. Відповідно й використовується для оздоблення кінотеатрів, лекційних аудиторій, музикальних студій та інших приміщень з підвищеним рівнем шуму.
  • Рентгенозахистний — з баритовою основою. Утворює бар’єр для X-променів. З листів такого гіпсокартону роблять внутрішню обшивку кабінетів медустанов.
  • Армований — зі скловолокном, яке забезпечує підвищену міцність. Використовується для створення підлогових підставок та конструкцій.

Є також ГКЛВО, гібрид волого- та вогнестійкого, та інші підтипи, що поєднують у собі властивості відразу декількох різновидів гіпсокартону. Будь-який з них сьогодні можна заказати в сучасному інтернет магазині, наприклад, в АЛКІВ, http://alkiv.ua/ , з його актуальними цінами на будматеріали топ-виробників. 

За призначенням

Гіпсокартон розподіляється на:

  • стіновий та стельовий — для вирівнювання відповідних поверхонь;
  • фасадний — для зовнішньої обшивки споруд; товстий, армований, з високими показниками вологостійкості;
  • реставраційний — для створення складних, багаторівневих та нестандартних поверхонь, а також для оздоблення вже існуючих конструкцій;
  • арочний (дизайнерський) — для спорудження вигнутих об’єктів інтер’єру, наприклад, куполоподібних стель; завтовшки до 6,5 мм, тому легко піддається обробці.

Який висновок можна зробити? Обирати гіпсокартон слід відповідно до сфери його застосування, тоді від його властивостей ваш будівельний об’єкт отримає максимум користі.