Головна Суспільство Вбудовані холодильники: які бувають і як їх правильно вибрати

Вбудовані холодильники: які бувають і як їх правильно вибрати

Чи виглядатиме інтер’єр вашої кухні цілісним і гармонійним, залежить від того, яку кухонну техніку ви виберете: вбудовану чи окремостоячу. Оскільки холодильник є найбільшим за розмірами кухонним пристроєм, до його вибору потрібно підійти з особливою увагою, адже громіздкий і незграбний агрегат може зіпсувати враження від дизайну вашої кухні.

На щастя, в асортименті магазинів є безліч різновидів пристроїв для зберігання продуктів. У статті детально розглянемо види вбудованих холодильників і як їх правильно вибрати.

Різновиди вбудованих холодильників

Класифікація за кількістю камер поділяє пристрої на такі:

  1. Однокамерні ідеально підходять для малогабаритних кухонь чи офісів і мають одну камеру для зберігання продуктів.
  2. Двокамерні: одна — для зберігання свіжих продуктів, друга — для заморожених. Найбільш розповсюджені.
  3. Винні: ці пристрої мають спеціальні полиці для зберігання вина та різні температурні режими.
  4. Side-by-side: це двокамерні моделі, в яких відділення знаходяться поруч. З одного боку — холодильна камера, а з іншого — морозильна.

Як вибрати вбудований холодильник: основні параметри

Існує декілька основних параметрів, які впливають на вибір вбудованого холодильника:

  1. Габарити: в ідеалі висота має бути такою, щоб верхня полиця була на рівні ваших очей. Для більшості людей найбільш комфортними є моделі висотою 150–179 см.
  2. Тип і кількість компресорів: можуть бути звичайні або інверторні, а також однокомпресорні та двокомпресорні. Від вибору компресора напряму залежить рівень шуму. Інверторні пристрої працюють найтихіше. Своєю чергою двокомпресорні дають змогу відключати одне з відділень, яким не користуються.
  3. Клас енергоспоживання. Чим вищий цей показник, тим економніші вбудовані холодильники. Побутова техніка класу А+++ є найменш енергозатратною.
  4. Система розморожування: ручна або No Frost (Frost free). Більшість сучасних пристроїв оснащено системою No Frost, яка запобігає утворенню інею на стінках.
  5. Розташування морозилки: зверху, знизу, збоку чи взагалі без неї. Тут варто вибирати зважаючи на те, скільки місця відразу ви можете виділити на техніку, а також на власні кулінарні звички.
  6. Дисплей та органи керування: через особливість конструкції у вбудованих холодильниках інформаційна панель знаходиться зверху, а керування параметрами перенесено всередину.

Переваги вбудованих холодильників

Основною перевагою вбудованих холодильників над окремостоячими є їхня здатність створювати гармонійний дизайн кухні. Прихована від очей побутова техніка не порушуватиме загальний інтер’єр.

До інших, не менш важливих переваг також відносять безшумність. Завдяки тому, що холодильник ховається в панелі кухні, звук від його роботи є значно тихішим.

Окрім цього, цей агрегат є компактним. Вбудовані холодильники менші за розміром за звичайні, але найчастіше це мало відчутно, оскільки простір всередині розподілено ергономічно.