Головна Суспільство Спазмолітики в гастроентерології: особливості та механізм дії

Спазмолітики в гастроентерології: особливості та механізм дії

Спазмолітики – лікарські засоби, які знімають спазм, полегшують біль та стимулюють проходження їжі через травний тракт. При синдромі подразненого кишківника (СПК) або інших захворюваннях ШКТ, коли порушується перистальтика, збивається частота скорочення м’язів, які відповідають за нормальний рух їжі. Внаслідок чого з’являються абдомінальні болі, кольки, здуття живота та спазми.

Для нейтралізації спастичного синдрому використовують препарати, активні речовини яких сприяють розслабленню м’язових волокон і знімають болісні відчуття. До них належить Флороспазміл, показаний для симптоматичного лікування гострого болю, пов’язаного з дисфункцією травного тракту, жовчовивідних та сечовивідних шляхів. 

wCrUPjEBhgbnosbm9nJ63BJbNCZjiyc8zabgqe-qlUFOm_ez5CzeCVnSu1gqfSc4ZNc0A5FXdw3-acvqGsxHnoMlnwjk9m-v_uZmgk9ZfIe6pN4uxstG-5uVA1SBBvJR9ZR04NO5vk9sTnyjNhqo2w

Відкрите дослідження підтвердило ефективність препарату в усуненні або ослабленні абдомінального болю, який виникає на тлі порушень у роботі біліарної системи, при СПК та нирковій коліці, спричиненій сечокам’яною хворобою. Основна перевага Флороспазмілу – висока швидкість досягнення полегшення та переносимість, завдяки чому він практично немає протипоказань. Придбати препарат онлайн пропонує аптека «Подорожник», філії якої представлені у різних містах України.

Принцип дії спазмолітиків

Переміщення їжі травним трактом – процес, який не контролюється свідомістю та відбувається під впливом певних хімічних речовин, що стимулюють м’язові скорочення. Завдяки чому м’язи напружуються та розслабляються по всій довжині кишківника, просуваючи їжу. Але якщо відбуваються порушення в роботі ШКТ, їжа не може проходити нормально, через що з’являються спазми та болі. 

Завдання спазмолітиків – нормалізувати частоту м’язових скорочень і простимулювати моторику, наприклад, при гематоенцефалічному режимі, щоб вміст шлунка не потрапляв у стравохід і не травмував його.

Перше, що рекомендують пацієнту, який скаржиться на проблеми із травленням, відчуває дискомфорт після їжі та стикається зі спазмами, змінити раціон: виключити алкоголь, скоротити кількість продуктів з клітковиною, нормалізувати стан нервової системи, бо стрес також викликає дисфункцію травного тракту.

Коли рекомендовані заходи не допомагають, призначають прийом спазмолітиків, які поділяються на три групи:

  • міотропні препарати – відповідають за регуляцію гладкої мускулатури стравоходу;
  • холіноблокувальні засоби – до них належать антигістамінні ліки та препарати, які використовуються в терапії змін рухової активності внаслідок порушень м’язового тонусу (екстрапірамідних розладів).
  • препарати для стимуляції моторики шлунково-кишкового тракту.

Спазмолітики-міотропи найчастіше приймаються перорально. До них належать Но-шпа, Папаверин, Мебеверин, М’ята перцева (у вигляді олії та таблеток), які відрізняються меншою кількістю побічних ефектів, ніж холіноблокувальні засоби.