Головна Суспільство На Тернопільщині найменше розлучаються

На Тернопільщині найменше розлучаються

сімя

сімяПісля трьох років шлюбу розлучається кожна друга пара
Про це заявила на прес-конференції головний спеціаліст Департаменту у справах цивільного стану громадян Укрдержреєстру Олександра Падучак, повідомляє Експрес.

Вона зазначила, що в 2011 році шлюбів зареєстровано майже на 50 тисяч більше, тобто на 16%, ніж в 2010 році. За її словами, якщо в 2010 році було зареєстровано майже 306 тисяч шлюбів, то в 2011 році майже 350 тисяч шлюбів.

Падучак зазначила, що зі статистикою розлучень складніше. Вона нагадала, що 27 липня 2010 року вступив в дію закон, яким вносились зміни до законодавства щодо державної реєстрації актів. За її словами, цими змінами передбачено, що рішення суду про розірвання шлюбу є остаточним документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу. Вона зазначила, що в зв’язку з цим громадянам не треба йти до відділу реєстрації актів цивільного стану з цим рішенням, щоб зареєструвати розірвання шлюбу, а раніше ця процедура була обов’язковою.

Олександра Падучак зазначила, що в неї судової статистики немає, тому, якщо говорити про статистику щодо реєстрації розірвання шлюбу, то в 2011 році їх зареєстровано майже в два рази менше ніж в 2010 році. Вона повідомила, що в 2011 році було зареєстровано 61 872 таких актів, в той же час в 2010 році цей показник був удвічі більшим – 126 тисяч. “Щоб бачити повну картину, це треба бачити судову статистику”, – ще раз підкреслила вона.

За її словами, найбільше зареєстровано розірвання шлюбів в Донецькій області – 6 746 розлучень (11% від загальної кількості) по Україні, в Дніпропетровській області – 5702 розлучення (9,2 %), в місті Києві – 4832 розлучень. Також високий показник в Харківській, Одеській, Луганській областях.

Вона додала, що найменше розлучень зареєстровано в західному регіоні, зокрема, в Закарпатській області – 809 , Волинській – 846, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій областях.

Психолог Тіна Берадзе зазначила, що дуже багато розлучень припадає на пари, які прожили три роки. Вона зазначила, що, скоріш за все, за цей період “проходить закоханість, під час якої хлопці і дівчата не бачать недоліків один в одному”, а потім починають помічати багато речей, з якими їм тяжко миритися, тому в “цей період розлучається кожна друга пара” (Як тут не згадати книгу Ф.Бегбеде “Кохання живе три роки” – Ред.)

За її словами, також багато розлучень в парах, які прожили 7 років в шлюбі. Психолог підкреслила, що в Україні, в порівнянні з іншими країнами Європи, українські жінки в матеріальному плані дуже погано захищені після розлучення.