Головна Суспільство Базова англійська: які можливості відповідають цьому рівню і як його покращити

Базова англійська: які можливості відповідають цьому рівню і як його покращити

Нині англійська мова є найбільш популярною для вивчення, серед інших. І це не дивно, адже вона сьогодні долучена до багатьох сфер життя сучасної людини – від туристичних подорожей до побудови кар’єри. Володіння навіть базовою англійською мовою це можливість суттєво полегшити спілкування з іноземцями. Адже дасть можливість обходитися без онлайн-перекладача або розмовника. Для багатьох, хто почав вивчати англійську, почати розмову – це найскладніше. Але це вже доступно, плюс, регулярна практика допоможе швидше усунути розмовний бар’єр.

Детальніше про рівні базової англійської

Спеціалісти сайту www.englishprime.ua/uk/ готові пояснити, чим відрізняються рівні базової англійської. Наприклад, ступінь Beginner призначений тим, хто ніколи не вивчав цю мову, але знає кілька слів або фраз. Своєю чергою, на рівні Elementary перебувають ті, хто пройшов хоча б шкільну програму. І нехай людина майже не розмовляє англійською, початкове уявлення все ж вже має.

Таким чином, почати вивчення з рівня Elementary рекомендується тим, хто:

  • не вміє сприймати англійську на слух, хоча має початкові знання;
  • опанував рівень Beginner в школі або з репетитором;
  • не має мовної практики, але знайомий із базовою англійською граматикою та знає хоча б 300 слів;
  • хоче розібратися в усіх часах і граматичних конструкціях.

Є також рівень Upper-Elementary – нижче середнього. Це означає знання простіших граматичних конструкцій і дає можливість підтримати розмову, але на вельми обмежену кількість тем. На цій ланці учень уже розуміє прості речення, якщо співрозмовник говорить досить повільно, а також інколи доповнює свою промову жестовими поясненнями. 

Загальна характеристика базових рівнів англійської

Навіть якщо почати вчити з нуля, через якийсь час студент набуває необхідних знань і навичок, достатніх для певного спілкування. Базового рівня англійської цілком достатньо для простого спілкування, наприклад, для подорожей. За умови, звісно, що співрозмовник говоритиме чітко і досить повільно. 

Beginner – A0

Також цей рівень дехто називає “рівнем виживання”. Що звучить досить обнадійливо. Людині ніби дається примарний шанс на виживання в англомовній країні, не маючи при цьому достатньої кількості словникового запасу і добре розвиненої розмовної навички. На цьому рівні інформація на слух сприймається добре, якщо співрозмовник говорить повільно. Є можливість повідомити базову інформацію про себе та читати простенькі тексти.

Elementary – A1 

На цьому рівні студент уже може розуміти прості повсякденні слова та фрази, а також вміти використовувати їх самостійно. Поки що знання обмежуються тільки суто побутовою тематикою – це загальні характеристики свого будинку, оточення, робочого місця. Також студент може відповідати на прості запитання на кшталт зовнішнього вигляду, погоди, уподобань.

Pre-Intermediate – A2 

Рівень “нижче середнього” є вищим у базовій категорії англійської. У цьому випадку у студента вже непогано розвинені розмовні навички, додаються знання про граматичні конструкції часів – минулого і майбутнього. У цьому випадку вже не йдеться про виживання. Людина цілком здатна вести просту бесіду, розповісти про себе, читати оголошення, скласти особистий лист. Завдяки збільшенню словникового запасу, обсяг тем для спілкування також став більшим – тепер можна говорити про плани на відпочинок, улюблене дозвілля. Можна брати участь у різноманітних обговореннях з колегами та друзями, описати конкретний випадок, зробити якусь пропозицію, вільно ходити на шопінг або попросити про надання медичної допомоги.  

Як довго потрібно вчитися для отримання базового рівня?

У середньому навчання може зайняти до пів року. Однак усе дуже індивідуально – швидкість залежить не тільки від здібностей студента, а й кількості часу, який приділяється вивченню щодня.

Проте базова англійська так і називається тому, що надає людині необхідну базу для комфортного спілкування з іноземцями, наприклад, як турист. На цьому рівні дається великий обсяг матеріалу, тож його вивчення в будь-якому разі займе досить багато часу. Тут буквально закладається основний фундамент, який дасть змогу без проблем продовжити подальше навчання і просунутися далі середнього рівня.

Щоб досягти гідних висот, не слід обмежувати себе виключно регулярними уроками і виконанням домашніх завдань. Не зайвим буде читати прості тексти або слухати англійські пісні та подкасти в оригіналі. Це дасть змогу поліпшити вимову і сприйняття мови на слух.

Добре засвоєна базова англійська мова дає змогу розпочати повноцінне спілкування. І саме цей рівень дасть змогу зрозуміти, чи стане навчання нудною рутиною або ж улюбленим заняттям. Хай там як, але вивчення цієї мови здатне допомогти в досягненні безлічі цілей.