Головна Суспільство Юний художник створив до Дня Незалежності рекордного «Ангела миру»

Юний художник створив до Дня Незалежності рекордного «Ангела миру»

Юний художник з Гаїв Шевченківських Павло Шачко встановив новий тернопільський рекорд. За сорок шість хвилин і двадцять секунд він намалював картину «Ангел миру». Своє досягнення присвятив Дню Незалежності України та Дню міста. Подію зафіксували у Тернопільському реєстрі рекордів під назвою «Картина в стилі авангард, написана за найкоротший час в історії Тернополя.».
Для роботи хлопець обрав полотно розміром 100 на 80 сантиметрів та акрилові фарби. Спочатку планував, що витратить на встановлення рекорду дві години або 7200 секунд. Та впоратися із поставленим завданням вдалося набагато швидше – за 2780 секунд. Відбувалася подія в Українському домі «Перемога».
Вирішив створювати картину у стилі авангарду, постмодернізму, оскільки саме ці напрямки мені зараз найближчі, мої нові роботи виконані у цих стилях, – розповів Павло Шачко. – Що саме зображатиму не продумував, це була імпровізація. Зазвичай я витрачаю на створення картини більше, ніж дві години, але вирішив вдатися до експерименту. Гарний настрій і натхнення допомогли впоратися набагато швидше, ніж за дві години. Для рекордного твору обрав світлу гамму кольорів. Це мій перший рекорд, і коли його завершив, то відчув полегшення, бо не знав чи щось вийде, але все пройшло чудово.
Сертифікат про встановлення рекорду Павлу Шачку вручив начальник управління культури і мистецтв Олександр Смик під час відкриття його персональної виставки в Українському домі «Перемога» 23 серпня. Тож, ознайомитися детальніше з творчістю талановитого юнака можуть усі бажаючі впродовж трьох тижнів. Павло Шачко мав уже багато персональних виставок і в столиці, і у Львові, а в Тернополі свої роботи для широкого загалу представляє втретє.
Павло працює в неоекспресіоністичному напрямку, – розповідає Сергій Музика, директор Тернопільської художної школи імені Михайла Бойчука. – Людина абсолютно без комплексів. Більшість художників починають малювати на малих форматах, а він не боїться великих розмірів полотна і зараз попросив тата зробити йому великий підрамник розміром 1,80 на 1,20. Думаю, його талант – це до певної міри божественний прояв, бо хто би ми були якби за нами не стояв той, хто створив всесвіт. Цікаво, що один із львівських священиків будує храм і замовив Павлу 14 образів для іконостасу. Закупив йому фарби, підрамники і поцікавився скільки коштуватиме його робота та Павло сказав, що писатиме ікони безкоштовно.
Сергій Музика також зазначив, що юний художник зараз перебуває на підході до нового етапу у творчості. Постмодерністична традиція засвоєна на певних цитаціях, наприклад, є у нього картини схожі за манерою написання до Ван Гога, Мунка. Звісно, вони переосмислені, що свідчить про те, що у свої 15 років Павло готовий до втілення власних цікавих творчих ідей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here