Головна Регіони Збаразька лікарня отримала рентген-апарат за 100 тисяч євро від партнерів «Української команди»...

Збаразька лікарня отримала рентген-апарат за 100 тисяч євро від партнерів «Української команди» з Німеччини (відео)

У Збаразькій центральній лікарні з’явився надсучасний рентген-апарат.

Його придбали німецькі благодійники, з якими з першого дня повномасштабного вторгнення співпрацює волонтерський штаб «Українська команда» в Тернопільській області.

– Наші німецькі друзі звернулися в компанію Siemens і вирішили передати Збаражу такий рентген-апарат. Цьому передували тривалі переговори і з керівниками нашої лікарні, і з представниками транспортної компанії, і з працівниками Siemens. Зрештою обладнання приїхало до нас, за що дуже дякуємо,  розповів  координатор волонтерського центру «Українська команда» в Збаражі Ігор Дмитришин.

Лікарі кажуть з допомогою нового рентген-апарату вони зможуть точніше та швидше ставити діагнози, що допоможе врятувати ще більше життів.

– Рентген робиться і оцифровується. На моніторі за 10-15 секунд з’являється зображення ураженої ділянки. Це дає змогу чітко та швидко зробити діагностику. Окрім цього, ми можемо цю інформацію роздрукувати, передати її у режимі онлайн на мобільний телефон лікарю та записати на цифрові носії,  пояснив медичний директор Збаразької центральної лікарні Олег Коваль.

Вартість рентген-апарату – понад 100 тисяч євро.

– Ми мали переносний рентген-апарат з 1974 року випуску. Коли був Covid, це була просто катастрофа. Ми з ним ходили з відділу у відділ. Якщо порівняти, то уявимо, що ми можемо приїхати до Тернополя на «Запорожці», а можемо на «Мерседесі». Цей рентген-апарат від німецьких благодійників – як «Мерседес» найновішої моделі,  зазначив директор Збаразької центральної лікарні Григорій Чепіль.

Окрім цього, «Українська команда» разом з німецькими благодійниками передали для пацієнтів збаразької лікарні постільну білизну, продукти та медичні препарати.