Головна Регіони Не проголосувавши за бюджет, Пастух втратив довіру виборців?

Не проголосувавши за бюджет, Пастух втратив довіру виборців?

image (2)Згідно з результатами опитування, проведеного у Тернополі Центром соціологічних досліджень, якби вибори мера відбулися у найближчу неділю, висуванець «Самопомочі» Тарас Пастух набрав би майже 11% голосів, узгоджений кандидат від «Солідарності», «УДАРу» та «Народного фронту» Ігор Вонс – 9%. Натомість поки що фаворитом соцдослідження по виборчих перегонах залишається діючий керівник Тернополя Сергій Надал (ВО «Свобода»), за якого мешканці нашого міста готові віддати близько 31% голосів.

Кількість голосів за «свободівця» Надала фактично балансує на межі 30% протягом останніх кілька тижнів. При цьому цей показник не має можливостей для росту. Адже як Надала, так і ВО «Сводоба», яку він представляє, тернополяни добре знають і належно обізнані з їхніми діяннями та постійними скандалами (в тому числі й корупційними), які виникають у міській раді, де «свободівці» мають більшість, так і в облраді, де побратими Надала мають контрольний пакет. Діючий український депутат від «Самопомочі», а нині ще й кандидат на посаду міського голови Тернополя Пастух за останній місяць, відколи стало відомо, що він боротиметься за мерське крісло, суттєво втратив свій рейтинг. Тут зіграло роль кілька чинників. Найголовніший із них – нардеп Пастух за рік роботи в парламенті для виборців нічого не зробив. Наприклад, коли Верховна Рада приймала бюджет–2015, за яким Тернопіль мав отримати рекордну суму за всі роки, саме Пастух, єдиний з тернопільських народних обранців, не проголосував за це. То ж не дивно, що зараз тернополяни просто втратили довіру до людини, на яку вони ледь не молилися ще рік тому. Разом із тим, на своєму попередньому багажі та завдяки партії «Самопоміч» донедавна директор тернопільської пивоварні ще поки тримається на другому місці в рейтингу симпатій тернополян.

Третє місце за результатами опитування посідає громадсько-політичний діяч та підприємець Ігор Вонс із результатом 9%. Різкий скачок Вонса вверх у рейтингу зумовило те, що його кандидатом на посаду міського голови висувають одразу три парламентські партії. В нашому регіоні громадяни мають звичку підтримувати владу країни, якщо біля її керма стоять демократи. Хоча сьогодні ще не всі розуміють, що якщо вся вертикаль влади – від мера до Президента – з однієї партії – це стає вагомим плюсом для невеликого обласного центру, на зразок Тернополя. То ж, якщо довести цей факт до свідомості тернопільського виборця, в Ігоря Вонса є всі шанси, аби його рейтинг зріс ще. До того ж, суспільство нині має великий запит саме на нових лідерів, які показали професійність у своїй попередній діяльності.

По рейтингу представника «Громадянської позиції» Петра Ландяка вдарила активна піар-компанія його конкурентів, які всіма можливими засобами збивають довіру до нього виборців. Відносно низька кількість голосів за Михайла Ратушняка, який, зазвичай, має стабільних кілька тисяч свої прихильників, пов’язаний передусім з тим, що більшість тернополян ще не знають, що він балотується в мери. А якщо й чули, то для них повною несподіванкою є його похід на вибори під брендом ВО «Батьківщина». Натомість не знайшов особливої підтримки в тернопільського виборця молодий політик від ще маловідомої партії «Народний контроль» Володимир Бліхар.

Рейтинг кандидатів на посаду міського голови Тернополя:

  1. Сергій Надал (ВО «Свобода») – 30,8%

  2. Тарас Пастух («Самопоміч») – 10,9%

  3. Ігор Вонс (Блок Петра Порошенка«Солідарність») – 9,1%

  4. Петро Ландяк («Громадянська позиція») – 5,7%

  5. Михайло Ратушняк (ВО «Батьківщина») – 4,5%

  6. Володимир Бліхар («Народний контроль») – 3,9%

  7. Решта кандидатів – до 1,0%

  8. Не проголосували б за жодного – 4,8%

  9. Важко відповісти – 27,8%

* Опитування проведено з 28 вересня по 7 жовтня 2015 р. Опитано 1147 респондентів, віком від 18 до 65 років у Тернополі. Теоретична похибка вибірки – 2,2%.