Головна Політакценти Вибори – 2012, чи матимемо представництво в Парламенті?

Вибори – 2012, чи матимемо представництво в Парламенті?

вибори

вибориВибори це завжди неоднозначний і важкий для держави і людей період. Одні продаються – інші купують, одні рекламуються і хочуть показатися кращими,а інші прискіпливо придивляються і роблять вибір.

Проте, як би там не було ми вже у виборчому процесі латентної форми, сьогодні відбулася одна із перших публічних подій, яка знаменує початок «гонки» та є підґрунтям усіх наступних дій як кандидатів так і народу. Однак вже з самого початку є регіони і сили, які вже на цьому першому етапі мають «фору», а саме розподіл округів і надання Донецькій області найбільшої кількості мандатів, свідчить про те, що ні «донецький» склад Парламенту, ні його регіональна орієнтованість не відійдуть у небуття.

Нагадаємо деякі моменти виборів цієї Верховної ради. Так зокрема в парламенті цього скликання найбільшим є представництво Донецької області – 46 мандатів (10% від усього складу), а 3 депутати (0,7%) має, Тернопільська, Луганська область має 12 (2,6%) найбільше з Західних областей представництво у Львівської і 7 представників (1,5%).
Сьогодні за результатами розподілу одномандатних округів спостерігається знову, ставка на Схід, так Донецька область –отримала  21 округ, Луганська – 11, представництво Тернопільської – 5, найбільше знову у Львівської – 12.
Крім того спостерігаючи за електоральними настроями знову ж – Донецька область переважає підтримка ПР, Львів – схильний до інших політичних сил.
На цих виборах постає ще одне болюче питання – скільки представників області отримаємо не на папері, а тих які дійсно живуть, та є представниками громади. Те що Донецьк отримає всіх своїх то сумнівів нема, а те що в і так мізерне представництво округів Тернопільської, скажімо, області ще вклинися нехай три так звані парашутисти зі столиці України чи Донбасу, то є загроза не представлення нашого краю в Парламенті взагалі. Тому, що імовірність попадання в прохідну частину списку наших земляків, ще примарніша ніж проходження по мажоритарці.
Перекоси в виборчому Законі та гра в одні ворота ЦВК, призведе до того, що деякі області не отримають жодного кандидата, а деякі – своє представництво подвоять, а то й потроять при такому підході до справ.