Головна Політакценти Тернопільські обласні депутати паралізували не лише раду

Тернопільські обласні депутати паралізували не лише раду

oblradaТернопільсько обласна рада бездіяльна більше ніж 8 місяців. Пленарні засідання не відбувають питання кі вирішує сесія обласної ради вже вісім місяців паралізовані. Тернопільщина є єдиною в Україні областю де не прийнято бюджет. Наслідки непроведення сесій облради є плачевними для майже усіх галузей:

через неприйняття бюджету 2013 року не профінансовано:

–         дотації – 6,7 млн. грн.;

–          надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення – 7,1 млн. грн.;

–         субвенцію на проведення виборів сільських голів – 542,6 тис. грн.;

–         будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності  – 28, 9 млн. грн.;

–         покриття кредиторської заборгованості бюджетних установ суму понад 3 млн. грн. по загальному фонду та 4,7 млн. грн.  по спеціальному фонду;

–         втрачено за січень-липень 1,4 млн. грн. доходів у зв’язку з неможливістю розміщення тимчасово вільних коштів на депозитних рахунках банку.

Крім цього, статтею 79 Бюджетного кодексу України до прийняття рішення про місцевий бюджет на поточний бюджетний період забороняється здійснювати капітальні видатки. А це 7,4 млн. грн.,

Не отримують:

–  1,5 млн. грн. КП перинатальний центр «Мати і дитина»;

– 0,3 млн. грн. на реконструкцію поліклініки КП «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер»;

– 0,1 млн. грн. на реконструкцію покрівлі будинок-інтернат у с. Петриків;

– також дев’ять закладів освіти (в тому числі – школи-інтернати) – 0,9 млн. грн.,

– в десять установ професійно-технічної освіти – 1,5 млн. грн.,

– два училища культури – 0,7 млн. грн.

Всього на суму 3,5 млн. грн. За рахунок цих коштів планувалося в канікулярний період здійснити капітальний ремонт котелень, ремонт та перекриття даху в учбових корпусах, ремонт та утеплення фасадів в  установах професійно-технічної освіти, здійснити придбання котлів з високим коефіцієнтом корисної дії.

Таким чином неприйняття бюджету несе за собою загрозу підготовки навчальних закладів до осінньо-зимового періоду.

За умови фінансування згідно з тимчасовим розписом видатки загального фонду обласного бюджету будуть на 47,8 млн. грн. менші від передбачених у проекті бюджету.

За перше півріччя обласні установи недоотримали 38 млн. грн., зокрема, установи освіти – 13,6 млн. грн., охорони здоров’я – 13,8 млн. грн., соціального захисту та соціального забезпечення – 6 млн. грн., культури – 2,5 млн. грн., фізичної культури і спорту – 1 млн. грн.

Це далеко не всі проблеми, які виникли в зв’язку з тим, що частина депутатів обласної ради блокують проведення сесій та прийняття бюджету.

До прикладу майже 20 суб’єктів підприємницької діяльності у зв’язку із непроведенням сесій не можуть отримати дозволи. Таким чином відсутні надходження до бюджету, а це в середньому 1,5 – 2 мільйони із кожного.

Не отримали законного дозволу на продовження користування угіддями і тернопільські члени Українського товариства мисливців та рибалок, адже легітимність погодженого депутатськими підписами проекту рішення викликає серйозні сумніви.