Головна Політакценти Що робити щоб не згоріли бюлетені на дільниці

Що робити щоб не згоріли бюлетені на дільниці

вибори

вибориТриває передвиборча компанія кандидатів у депутати до Верховної Ради України. Щоб не спричинити надзвичайну подію на виборчій дільниці, керівникам об’єктів та головам виборчих комісій потрібно вже зараз подбати про ряд протипожежних заходів та організувати їх дотримання під час проведення голосування – передає Номер один

Для забезпечення безпеки людей та недопущення випадків виникнення пожеж під час голосування інспекторський склад Тернопільського міського відділу Управління Держтехгногенбезпеки у Тернопільській області здійснив комплекс заходів щодо об’єктів, приміщень окружних і дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування.

Під час перевірки особлива увага приділялася шляхам евакуації, системам автоматичного протипожежного захисту, джерелам зовнішнього протипожежного водопостачання, наявності та справності первинних засобів пожежогасіння, справності електромережі тощо.

З усіма працівниками виборчих дільниць та відповідальними особами проводились відповідні інструктажі щодо дотримання вимог пожежної безпеки.

Обслуговуючий персонал та особи, які залучаються для роботи на виборчих дільницях, повинні бути ознайомлені з існуючими правилами пожежної безпеки. Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки приміщень виборчих дільниць несуть голови виборчих комісій та керівники установ, підприємств, організацій в будівлях яких розташовуються виборчі дільниці.

На керівників цих об’єктів покладаються обов’язки по утриманню приміщень виборчих дільниць, як і будівель в цілому, в яких вони розташовуються, в безпечному протипожежному стані, забезпеченню їх засоби пожежегасіння, а також своєчасному та повного виконання протипожежних заходів, запропонованих органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Контроль за дотриманням протипожежного режиму на виборчих дільницях покладається на голів виборчих дільниць, а у їхню відсутність – на чергових по виборчим дільницям.

Черговий по виборчій дільниці при заступанні на чергування зобов’язаний перевіряти протипожежний стан приміщень, а також наявність та справність засобів пожежегасіння. Стежити за дотримання протипожежного режиму при експлуатації електрообладнання, а також за забезпеченням встановленого режиму куріння. При виявленні недоліків необхідно приймати термінові заходи по їх усуненню, а перед закриттям приміщень особисто оглядати їх протипожежний стан.

При розташуванні на виборчих дільницях буфетів та торгівельних точок, останні повинні знаходитися в окремих приміщеннях.

На період проведення на виборчій дільниці масових заходів для підтримки порядку повинні призначатися відповідальні особи.

ВИМОГИ ДО ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ:

Прокладання проводів (кабелів) поверхнею горючих основ (конструкціях, деталях), повинно здійснюватися згідно з ПУЕ «Правил улаштування електроустановок» та ДНАОП 0.00-1.32-01 “Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок”.

У разі відкритого прокладання незахищених проводів та захищених проводів (кабелів) з оболонками з горючих матеріалів відстань від них до горючих основ (конструкцій, деталей) повинна становити не менше 0,01 м. У разі неможливості забезпечити вказану відстань провід (кабель) слід відокремлювати від горючої поверхні шаром негорючого матеріалу, який виступає з кожного боку проводу (кабелю) не менше ніж на 0,01 м. Монтаж електропроводки повинен проводитися кваліфікованими особами (електриками).

Електричні проводи, які живлять зовнішню ілюмінацію та освітлення кабін повинні мати самостійні вимикачі з відповідним електричним захистом.

Приміщення виборчих дільниць повинні забезпечуватись аварійним освітленням.

Плавкі вставки запобіжників повинні бути калібровані із зазначенням на клеймі номінального струму вставки.

Застосування саморобних некаліброваних плавких вставок забороняється.

З’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів мають здійснюватися за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (гвинтових, болтових тощо).

Під час експлуатації електроустановок

ЗАБОРОНЕНО:

– відтягувати електропровода проволокою та шнурами;

– завішувати електропровода, електророзетки, електровимикачі шпалерами та іншими горючими матеріалами;

– обгортати електролампи папером та тканиною;

– застосовувати в приміщеннях виборчих дільниць електронагрівальні прилади (кип’ятильники, чайники, плитки, каміни).

УТРИМАННЯ ЕВАКУАЦІЙНИХ ШЛЯХІВ І ВИХОДІВ:

Евакуаційні шляхи і виходи повинні втримуватися вільними, нічим не захаращуватися і у разі виникнення пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації всіх людей, які перебувають у приміщеннях будівлі.

Не допускається:

– улаштовувати на шляхах евакуації пороги, виступи, турнікети, двері розсувні, підйомні, такі що обертаються, та інші пристрої, які перешкоджають вільній евакуації людей;

– захаращувати шляхи евакуації (коридори, проходи, сходові марші і площадки, вестибюлі, холи, тамбури тощо) меблями, обладнанням, різними матеріалами та готовою продукцією, навіть якщо вони не зменшують нормативну ширину;

– забивати, заварювати, замикати на навісні замки, болтові з’єднання та інші запори, що важко відчиняються зсередини, зовнішні евакуаційні двері будівель;

– улаштовувати у сходових клітках приміщення будь-якого призначення, у т.ч. кіоски, ларьки;

– установлювати телекамери в проходах таким чином, щоб вони перешкоджали евакуації людей.

ПІЧНЕ ОПАЛЕННЯ:

Очищення димоходів та печей від сажі потрібно провадити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме:

• опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі — не рідше одного разу на три місяці;

• печей та осередків вогню безперервної дії — не рідше одного разу на два місяці;

• кухонних плит та кип’ятильників — раз на місяць.

Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділи (відступи) від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм.

Біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевого листа розміром не менш як 0,5 м х 0,7 м.

Відстань від печей до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання має становити не менш як 0,7 м, а від топкових отворів — не менш як 1,25 м.

Димові труби будівель із покрівлями з горючих матеріалів повинні бути обладнані надійними іскрогасниками.

Улаштування тимчасових печей у приміщеннях зазвичай не дозволяється.

Під час експлуатації пічного опалення не допускається:

• залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малюкам;

• користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;

• розміщувати паливо й інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

• зберігати не загашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

• застосовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;

• використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри паливника; топити печі з відкритими дверцятами паливника;

• використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

• топити печі під час проведення в приміщеннях масових заходів;

• закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо.

ПОРЯДОК ДІЙ У РАЗІ ПОЖЕЖІ:

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний громадянин зобов’язаний:

– негайно повідомити про це телефоном «101 пожежно – рятувальну службу. При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

– вжити (за можливістю) заходи до евакуації людей, гасіння пожежі та збереження матеріальних цінностей;

– у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

Державний нагляд у сфері пожежної та техногенної безпеки у м. Тернополі.