Головна Політакценти «УДАР Віталія Кличка» пропонує збільшити видатки на оборону України вже з лютого

«УДАР Віталія Кличка» пропонує збільшити видатки на оборону України вже з лютого

Загроза широкомасштабного російського військового наступу на Україну вимагає консолідації зусиль в обороні нашої країни.

Про це заявили у партії «УДАР Віталія Кличка».

УДАРівці вважають, що безпрецедентна підтримка наших західних партнерів має доповнюватися зусиллями української влади у мобілізації внутрішніх ресурсів для посилення нашого оборонного потенціалу.

Цього року в бюджеті на сферу безпеки та оборони передбачена сума понад 320 млрд грн. Так, це є рекордною сумою для України і становить 6% ВВП. Водночас безпосередньо на оборону (виділена сума на Міністерство оборони) становить лише 133 млрд. У той же час на проекти ремонту доріг в рамках «Великого будівництва» передбачено майже 142 млрд грн, зазначили в «УДАРі Віталія Кличка». Високий відсоток ВВП, виділений на оборону і безпеку, не має нас заспокоювати. Рівень нинішнього ВВП України непорівнянний з розвиненими країнами. На перший погляд, у відсотках від ВВП це більша сума, аніж спрямовують на оборону Росія чи Сполучені Штати. Але за цими цифрами зовсім мало того, що стосується реального підвищення обороноздатності України.

Минулого року президент Зеленський підписав указ про збільшення заробітних плат для військових аж з 1 січня 2023 року. УДАРівці вважають, що в країні, яка воює, неприпустимо заморожувати зарплати військовим.

Держава має дбати про своїх захисників. Підвищення зарплат військовим медикам та льотчикам, яке відбулося цього року, хоч і важлива, але лише крапля у морі. Окрім недостатнього фінансового забезпечення особового складу ЗСУ, упродовж років спостерігається стагнація в питанні переозброєння нашої Армії. Державне оборонне замовлення не виконується. Тому маємо дивитися правді у вічі і визнати, що в ситуації загрози широкомасштабної війни потрібно визначити чіткий пріоритет – оборону, – зазначають в партії.

УДАРівці звертаються до президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з вимогою переглянути держбюджет 2022 та збільшити видатки на оборону, оборонні замовлення, підвищити зарплати військовим.

Пріоритетом у бюджеті на цей рік має стати не «Велике будівництво», а оборона країни. Питання не в тому, коли нападе Росія, а в тому – чи готова Україна до такого нападу, резюмували в «УДАРі Віталія Кличка».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here