Головна Політакценти «Президент має ветувати законопроєкт 5600, що атакує дрібний та середній бізнес, –...

«Президент має ветувати законопроєкт 5600, що атакує дрібний та середній бізнес, – «УДАР Віталія Кличка»

30 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 5600, який стосується змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

У партії «УДАР Віталія Кличка» вважають, що згідно із цим законопроєктом, додаткові надходження до бюджету будуть забезпечуватися за рахунок посилення фіскального тиску на дрібний та середній бізнес.

Ще до офіційної реєстрації документу «УДАР» заявляв, що уряд під виглядом боротьби з олігархами замислив атакувати середній клас українців.

Завдяки спільним зусиллям «ударівців» вдалося домогтися того, що низку скандальних норм виключили з проекту. Попри це, у разі ухвалення законопроєкту та після набуття ним чинності значно ускладниться життя простих українців, підприємців, переконані в «УДАРі Віталія Кличка».

Цей законопроєкт проти того, щоб українці ставали заможнішими. Жодної «шкоди» олігархам він не завдає, ба більше – надає їм преференції.Влада у бажанні отримати 30 млрд грн для бюджету-2022 сприймає прийняття 5600 безальтернативним рішенням. За словами голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетьманцева, ухвалення цього законопроєкту зафіксовано у меморандумі МВФ.Замість збалансування бюджету та створення у державі умов для пожвавлення, у першу чергу, розвитку малого та середнього бізнесу, частка якого у ВВП країни за різними оцінками становить від 49 до 55%, а залучених працюючих людей більше понад 60%, влада створює нові складнощі для бізнесу, – зазначають в «УДАРі Віталія Кличка».

Експерти партії «УДАР Віталія Кличка» наводять у приклад світовий досвід, який свідчить: зростання економіки досягається в інший спосіб. Посилення фіскального тиску та збільшення бази оподаткування за жодного випадку не призведе до збільшення ВВП країни. Влада має зосередитися виключно на заходах стимулювання, кажуть у партії.

Зокрема в економічній програмі «УДАРу» загострена увага на таких важливих кроках, що можуть посилити динаміку зростання економіки країни: встановлення рівних податкових правил для всіх, без пільг для великого бізнесу; вдосконалення антимонопольного законодавства і налагодження ефективної роботи АМКУ, без врахування «особливих інтересів великого бізнесу»; завершення судової реформи і встановлення однакових справедливих

правил для всіх; чітке дотриманням своїх зобов’язань перед іноземними інвесторами.

Наполягаємо, що законопроєкт 5600 має бути ветований Президентом. Влада має розпочати широкий суспільний діалог з представниками дрібного середнього підприємництва. Пріоритетом має стати створення додаткових стимулів розвитку, а не посилення податкового тиску на підприємців, – резюмували в «УДАРі Віталія Кличка».