Головна Події Розвиватимуть туристичний потенціал Дністровського каньйону

Розвиватимуть туристичний потенціал Дністровського каньйону

Дністоровський каньйон

Дністоровський каньйонУ рамках реалізації Програми розвитку туризму в Тернопільській області на 2009-2012 роки управління з питань туризму облдержадміністрації спільно з відділом сім’ї, молоді та туризму Борщівської райдержадміністрації провели нараду «Відродження Дністровського каньйону через сталий розвиток громад, вдосконалення інфраструктури та розвиток сільського туризму» на базі Борщівського агротехнічного коледжу.

Мета заходу – визначення ролі сільського туризму, як перспективного шляху сталого розвитку сільської місцевості, засобу вирішення безробіття, цілого ряду соціальних, економічних та екологічних проблем сільських громад області.

Участь у заході взяли начальники відділів культури і туризму Бучацької, Заліщицької та Монастирської райдержадміністрацій та голови сільрад, на території яких споруджено стоянки для зупинок на водних маршрутах та території яких перспективні для розвитку туризму, представники туристичних організацій області, податкової інспекції, служби зайнятості, санітарно-епідемічної служби району, МНС.

Відкрила нараду начальник управління з питань туризму Леся Серетна, яка привітала всіх учасників наради та зазначила: «Керівництвом обласної державної адміністрації приділяється значна увага розбудові туристичної інфраструктури у районах області, зокрема облаштуванню стоянок на водних маршрутах по річці Дністер, а також розвитку сільського зеленого туризму у придністрянських селах. Сільський зелений туризм має всі умови для того, щоб стати основним джерелом доходу для сільського населення в ситуації кризи аграрного сектора та деградації сільських регіонів. Прикладом цього для нас є Івано-Франківська область. Сьогоднішньою нарадою спробуємо намітити кроки на найближчу перспективу, що треба зробити вже весною 2012 року, у питаннях облаштування стоянок на водних маршрутах, та вирішенні супутніх проблем».

Велика увага була приділена питанню оподаткування власників сільських садиб. Саме неузгодженість у законодавстві щодо діяльності у сфері сільського туризму та значне податкове навантаження, сезонність бізнесу є тими чинниками, які примушують власників сільських садиб  працювати нелегально.

Учасники наради обговорили умови співпраці туроператорів з місцевою громадою по використанню водних стоянок та надання послуг туристам.

На нараді було окреслено ряд проблемних питань. Зокрема, йшлося про жахливий стан доріг та під’їзних шляхів до туристичних об’єктів та р. Дністра.

«Жодний турист не захоче оглянути найпривабливіший туристичний об’єкт, якщо до нього не буде дороги» – зазначила у своєму виступі начальник відділу культури і туризму Монастириської РДА Віра Дудар. Також вона розповіла про роботу екозагонів по очищенню берегів Дністра, залучення до екологічних експедицій студентів, укріплення берега Дністра, плани будівництва сучасного причалу і відпочинкової бази на території села Стигла.

Про екологічний стан у Дністровському каньйоні та напрями діяльності національного парку «Дністровський каньйон» розповів Ігор П’ятківський, завідувач сектором розвитку екологічної мережі, заповідної справи, екологічного моніторингу та біологічних ресурсів Державного управління охорони навколишнього середовища в області. Він зазначив, що всі туристичні організації, які отримують прибуток від здійснення сплавів по річці Дністер, повинні своєчасно подавати інформацію дирекції національного парку для отримання дозволів на проведення сплавів.

З успішним досвідом роботи Заліщицького туристичного бюро в урочищі Червоногород, зокрема про організацію збору сміття та зайнятість місцевого населення, а також проведення фестивалю «Червоногородські забави»,  ознайомила присутніх начальник відділу культури і туризму Заліщицької РДА Оксана Безушко.

Про безпеку на туристичних маршрутах, зокрема водних докладно зупинився у своєму виступі начальник відділу оперативного реагування управління МНС України в області Сергій Корнійчук.

Організатори подякували присутнім за участь у нараді, а також зазначили, що всі проблемні питання будуть враховані у подальшій роботі управління.

Також було окреслено першочергові завдання, які потрібно вирішити у 2012 році:
– організація та проведення екологічних акцій найзабрудненіших місць Дністровського каньйону (спільно з дирекцією національного парку);
– проведення з сільськими громадами засідань щодо розвитку сільського туризму;
– виготовлення інформаційних таблиць про правила поведінки  туристів у Дністровському каньйоні та на водних стоянках;
– облаштування відпочинкових зон;
– популяризація туристичного потенціалу Дністровського каньйону (організація прес-турів, випуск рекламно презентаційної продукції);
– налагодження партнерських відносин між владою та бізнесом;
– розробка туристичних маршрутів та їх просування на туристичному ринку;
– порядок забезпечення охорони туристичних груп;
– вживати заходи щодо недопущення забруднення Дністра;
– ремонт під’їзних шляхів до туристичних об’єктів.