Головна Події Матір-вбивцю помилував суд

Матір-вбивцю помилував суд

ювенальна юстиція

ювенальна юстиціяНещодавно у Тернопільському Апеляційному суді розглядалась апеляція матері, котра через розлади психіки вбила свою дитину, повідомила «Номер один» прес-секретар Апеляційного суду Тернопільської області Людмила Залецька.

До правоохоронців надійшов телефонний дзвінок з повідомленням про те, що мати задушила свою місячну дитину. Телефонував дідусь немовляти.

По приїзді «швидкої» та міліції будинок заповнився людьми. Батько плакав над донечкою, а мати не розуміла, що відбувається і беземоційною сиділа в куточку кімнати.

Що ж могло спонукати жінку до такого страшного вчинку, на допиті дізнавався слідчий. Дитина плакала цілу ніч, а мати періодично вставала до неї і погодувати. Зранку чоловік пішов на роботу і невдовзі їй здалось, ніби хтось стукає у двері. Відкривши двері – там нікого не було. Далі задзвонив телефон, дзвінок вона вибила, а коли заплакала донечка, то взяла дві подушки, поклала на обличчя новонародженої дівчинки і тримала, доки немовля не перестало плакати. В подальшому переодягнула дитину та сіла на ліжко, поки не прийшов дідусь.

На запитання слідчого, чому вона скоїла злочин, відповіла “тому що дитина плакала”. Казала, що дій своїх не усвідомлювала і не знає, чому так зробила. Нічим не хворіла, наркотиків і алкоголю не вживала, але ще з пологового будинку не може зрозуміти, що з нею коїться. , “щось нею керує”. Через це вона все робить навпаки. Це у неї сталося після кесаревого розтину.

І дійсно, після кесаревого розтину жінку наче підмінили. Це підтверджували всі родичі, чоловік і лікарі. Життєрадісна, добра, комунікабельна жінка замкнулася в собі, ні з ким не спілкувалася, не могла нічого робити. Хоча дитина була бажаною в родині.

Експерти, провівши психіатричні експертизи, довели, що у жінки почався післяпологовий психоз. Психоемоційний стан після пологів може тривати від декількох днів до декількох місяців. Їй встановили діагноз: фізіологічний афект. Це стало важливим фактором при проведенні судового слідства у Тернопільському міськрайонному суді. За участю трьох суддів жінку було засуджено до 1 року позбавлення волі за ст. 117 КК У (умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини).

Прокуратурою міста Тернополя було подано апеляцію на цей вирок. Просили змінити його і постановити новий вирок, засудивши жінку за п.2 ч.2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство малолітньої дитини) і призначити покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років. Мотивуючи тим, що засуджена була адекватна і повністю усвідомлювала свої дії та могла керувати ними.

Апеляційний суд Тернопільської області апеляцію прокурора залишив без задоволення, а вирок без змін. Як мотивував суддя доповідач, фізіологічний афект був зумовлений фізичними, емоційними змінами в організмі. Причиною його був кесаревий розтин. Також вона перебувала в особливому психоемоційному стані (кумулятивний афект), зумовленому пологами після народження доньки. Висновки експертів є науково-обґрунтованими та узгодженими з фактичними матеріалами справи. Підстав для сумнівів у висновках експертів немає.