Головна Новини “У нас не було вказівок відсторонити його від роботи”, – стоматолог, на...

“У нас не було вказівок відсторонити його від роботи”, – стоматолог, на прийомі у якого померла дитина, досі працює

В Тернопільській обласній дитячій лікарні розповіли подробиці про смерть хлопчика після лікування зубів.

Коментувати на камеру в обласній лікарні відмовилися, але по телефону медична директорка лікувального закладу Алла Філюк Суспільному повідомила, що тіло дитини забрали на судово-медичну експертизу.

“Мама звернулася до нашого лікаря. У хлопчика зуби були уражені карієсом. Вказівок, з якого віку можна проводити процедури з чистки зубів, ніде немає. Мама надала усі необхідні документи. Аналізи всі були мамою хлопчика привезені від сімейного лікаря. Також вони привезли аналізи з ехо серця із Бучацької лікарні, де було написано, що жодних патологій там немає. Лікар робив санацію цих зубів, проводив комплекс лікувальних і профілактичних процедур для оздоровлення ротової порожнини. Цей лікар працює у нас 8 років, людина з досвідом, до якого всі хочуть потрапити на прийом”.

Називати ім’я та прізвище стоматолога, який лікував хлопчика, кореспондентам Суспільного у медичному закладі відмовилися, але повідомили, що він і далі працює.

“У нас не було вказівок відсторонити його від роботи”, — сказала Алла Філюк.

Назвали попередню причину смерті малюка у Тернопільській обласній прокуратурі.

“Під процесуальним керівництвом Тернопільської окружної прокуратури триває досудове розслідування, розпочате щодо неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками при лікуванні дитини (ч. 2 ст. 140 КК України).

Встановлено, що 13 листопада 2023 року у комунальному медичному закладі у м. Тернополі проводили лікування зубів малолітньому хлопчику під дією загального наркозу. Через падіння кров’яного тиску під час лікування хлопчика доставили у реанімацію, де він помер. Вік дитини – 1 рік 10 місяців.

За даними судово-медичної експертизи, попередня причина смерті – гостра легенево-серцева недостатність.

Правоохоронці вживають вичерпних заходів щодо всебічного, повного та неупередженого дослідження усіх обставин справи.

Досудове розслідування здійснюють слідчі СВ Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області.”