Головна Новини Суд стягнув майже 1 мільйон гривень за шкоду, завдану забрудненням річки Ікви

Суд стягнув майже 1 мільйон гривень за шкоду, завдану забрудненням річки Ікви

Тернопільська обласна прокуратура звернулася до Господарського суду Тернопільської області з позовом до комунального підприємства про відшкодування шкоди в сумі 961 457,65 грн, заподіяної внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що комунальне підприємство перевищило показник гранично допустимого скидання (ГДС) стічних вод у річку Ікву. Відповідач не вживав заходів з дотримання нормативів ГДС забруднюючих речовин у річку та ігнорував численні приписи суб’єкта владних повноважень. Такі дії останнього порушують інтереси держави та завдають збитків водним об’єктам.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що факти перевищення комунальним підприємством показників гранично допустимого скидання стічних вод у водний об’єкт – річку Іква неодноразово підтверджено.

У діях відповідача наявні усі елементи складу цивільного правопорушення, а саме: протиправна поведінка підприємства, що виражається у недотриманні умов ГДС при скиданні стічних вод у річку Іква; безпосередній причинний зв’язок між шкодою і протиправною поведінкою підприємства, оскільки шкода виступає об’єктивним наслідком поведінки підприємства через недотримання природоохоронного законодавства; вина підприємства полягає у недотриманні умов ГДС при скиданні стічних вод у річку.

Таким чином, суд задовольнив позовні вимоги та стягнув з комунального підприємства в користь держави збитків, заподіяних внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, в сумі 961 457,65 грн.