Головна Новини Проблеми інтернет-журналістики обговорили “на живо”

Проблеми інтернет-журналістики обговорили “на живо”

В четвер, 20червня в Тернопільському прес-клубі відбувся відео міст між редакторами та журналістами Інтернет видань Тернополя, Ужгорода та Львова.

«На живо» обговорювали питання етичні, моральні, професійні та економічні. Так, дискусія виникла щодо важливості поєднань швидкості та точності поданої на сайт інформації. Особливу увагу було звернено на дотримання журналістських стандартів в інтернет-виданнях. На жаль, журналісти трьох міст констатували – дуже малий відсоток цих видань дотримується основних «правил гри». За шестибальною шкалою красна їм оцінка – 1-2. Особливу увагу було приділено і дотриманню авторських прав. Журналісти наголошували на тому, що у кожному місті існує чимало анонімних сайтів, кореспондентів яких ніхто ніколи не бачив, які «цуплять» інформації з інших видань, подають дуже часто неперевірені «смажені» факти і таким чином стають популярними, беручи «на гачок» багато користувачів.

“Є видання які просто генерують найбільш популярні статті, або статті де вихваляється або мер або голова ОДА, і таких сайтів є три – пять, вони таким чином маніпулюють громадською думкою створюючи актуальність певних тем. Є сайти яких тижнями ніхто не наповнює, але в певний момент вони “прокидаються” і передруковують статті певної темаики з усіх інтернет-видань, і ніколи не генерують власних есклюзивних матеріалів, авторських. Хіба це професійно чи етично?” – заявила Олена Беднарська.

Власне ця теза спонукала до розмови на дуже цікаву тему – як навчати суспільство користуватися інформацією. Все ж журналісти зійшлися на тому, що потрібно формувати спільноту фахівців, які уже у нових медіа будуть визнавати європейські та світові стандарти журналістики і створюватимуть справді професійні, незаангажовані соціально відповідальні перед користувачами портали. Активно обговорювалися питання і економічне – як з`ясувалося, в усіх містах проблеми щодо цього ідентичні. Журналісти домовилися, що такі «живі» спілкування потрібно проводити частіше, обмінюватися ідеями і виробляти спільні думки щодо наближення українських новинних сайтів до кращих взірців стандартів журналістики.

Захід організовано в рамках проекту «Школа новітніх регіональних медіа на базі незалежного Тернопільського прес-клубу як інструмент демократизації українського суспільства» за підтримки «Українського медійного проекту» (У-Медіа) Інтерньюз Нетворк.