Аферисти продовжують виманювати кошти в громадян. Якщо ви отримали повідомлення із проханням позичити гроші, то перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого знайомого.
Потерпілі розповіли правоохоронцям, що у соціальних мережах їм написали товариші та попросили кошти у борг. Жінки без будь-яких вагань перерахували на банківські рахунки 10 500 гривень та 6500 гривень. Тільки через деякий час заявниці з’ясували, що облікові записи знайомих зламали аферисти та від їх імені розсилали меседжі з проханням про фінансову допомогу.
Дізнавачі Тернопільського районного управління поліції відкрили кримінальні провадження відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають заходи для розкриття злочинів.
Працівники поліції закликають громадян завжди перевіряти інформацію та у жодному разі не перераховувати кошти на невідомі вам рахунки. Насамперед зв’яжіться особисто з людиною, яка звернулася до вас за допомогою. Якщо не вдалося цього зробити, то напишіть спільним друзям у соціальних мережах і запитайте, чи не отримували вони схожих повідомлень від людини, яка просить позичити гроші.
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.