Головна Новини 55 громад і кілька районів – особливості нового Перспективного плану

55 громад і кілька районів – особливості нового Перспективного плану

Починаючи з 2015 року, відколи у країні розпочалась велика реформа децентралізації, тільки й мови, що про створення нових об’єднаних територіальних громад. На Тернопільщині цей процес проходив доволі складно. Спершу потенційним головам громад доводилося переконувати людей сіл і міст об’єднуватись в ОТГ. Далі обласна рада ніяк не могла затвердити Перспективний план, пише Свобода. Та що казати, досі чи не на кожній сесії облради йдеться про створення або укрупнення тієї чи іншої громади.

Крапку в усій цій біготні вирішив поставити Кабінет Міністрів України. Відтак, 22 квітня, під час засідання уряду, було прийнято остаточний Перспективний план території громад Тернопільської області. Згідно з цим документом, в нашому краї має діяти 55 повноцінних, конкурентноспроможних громад. Більше того, мають бути ліквідовані майже усі райради та адміністрації. Про ці нововведення ми поспілкувалися з Ігорем Гірчаком, виконавчим директором Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України:

«Сьогодні на Тернопільщині діють 54 громади і вони «покривають» лише 60% території області. Це означає, що частина цих ОТГ будуть укрупнені між собою, або ж  приєднані до потенційних громад, які утворюватимуться на базі міст районного значення”, – розповів пан Гірчак.

На Тернопільщині досі є кілька міст районного значення, де ще не створено ОТГ. Більше того, в Підгаєцькому районі немає жодної громади. Тож пан Ігор каже, що новий Перспективний план потрібен нашій області, він дасть змогу рухатися далі.

“Для чого цей документ? По-перше, нам треба зрештою завершити перший етап децентралізації. І наступні місцеві вибори мають відбутися на новій територіальній основі.

Окрім того, цей документ стане основою для регулювання субрегіонального рівня. Тобто другого етапу реформи децентралізації, а саме – ліквідації районних рад та адміністрацій. Відбудеться укрупнення районів. Більшість експертів, представників АМУ, органів місцевого самоврядування сходяться на тому, що, замість рад та адміністрацій, мають бути лише представництва органів виконавчої влади. Прогнозуємо, що на базі районів вже не буде районних рад, а відповідно, і їх виконавчих комітетів», – додав пан Гірчак.

Однак, як розвиватимуться події надалі і чи прогнози експертів справдяться, залежатиме від Верховної Ради.  Якщо народні депутати встигнуть до початку виборів провести усі необхідні зміни, то на Тернопільщині матимемо два рівні місцевого самоврядування. А саме – обласну раду з її виконавчим комітетом та органи місцевого самоврядування базового рівня.

Згідно з новою редакцією Перспективного плану Тернопільщини статус ОТГ втратили і будуть приєднані до інших громад 8 діючих ОТГ. Зокрема, Черниховецька та Колодненська сільські ОТГ будуть приєднані до поки що не створеної Збаразької міської ОТГ, а Настасівська сільська ОТГ – до поки що не створеної Великоберезовицької ОТГ. Новосільська стане частиною Скориківської сільської ОТГ, Млиновецька – частиною Зборівської міської ОТГ, Коцюбинецька –  частиною Васильковецької ОТГ, Озерянська – частиною Борщівської міської ОТГ, а Дорогичівська – частиною Товстенської селищної ОТГ. Навколо Тернополя, крім Великоберезовицької ОТГ, будуть функціонувати Байковецька, Білецька, Великогаївська, Великобірківська та Підгороднянська об’єднані територіальні громади.

Окрім того, у травні Кабмін затвердить новий районний поділ Тернопільської області. Замість 17 районів, буде 3 або 4. Тож сподіваємось, що вибори у жовтні 2020 року, направду, пройдуть на новій адміністративно-територіальній основі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here