Головна Новини Грошей на зарплати тернопільським медикам немає

Грошей на зарплати тернопільським медикам немає

На пленарному засіданні чергової сесії Тернопільської міської ради депутати підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я в частині, що стосується забезпечення сфери охорони здоров’я, лікувальних закладів, фінансування заробітної плати медичних працівників.

Однак, відповідно до проведених розрахунків, коштів для виплати заробітної плати лікарям на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень середнім медичним працівникам міста Тернополя недостатньо. Для забезпечення заробітної плати в повному обсязі не вистачатиме 171,8 млн грн. ОМС не можуть забезпечити відповідні виплати, оскільки заробітна плата має покриватися за рахунок коштів НСЗУ. Недостатність фінансування з державного бюджету приведе до вимушеного скорочення медичного персоналу та не дасть змоги забезпечити в повному обсязі надання передбачених державою медичних послуг.

Звертаємо вашу увагу, що місцеві бюджети на сьогодні несуть значне фінансове навантаження у інших сферах діяльності та фінансують видатки по заробітній платі медичних працівників лікувальних закладів, по тих видах медичної допомоги на які, з різних підстав, НСЗУ не укладає договорів, несуть всі експлуатаційні та адміністративні витрати, тому забезпечувати коштами медичну галузь в повному обсязі не мають можливості.

Більше того, бюджет громади м.Тернополя на поточний 2022 рік затверджений без урахування зазначених підвищень.

В зв’язку із викладеним, просимо вас збільшити кошти з державного бюджету за програмою медичних гарантій на 202 2рік для забезпечення заробітною платою медичних працівників на рівні, гарантованому Президентом України», – йдеться у зверненні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here