Головна Новини Христина Дмитренко та Дмитро Підручний стали чемпіонами України з біатлону в суперспринті

Як пройшли перші гонки весняної частини чемпіонату України.

У Буковелі стартувала весняна частина чемпіонату України з біатлону. В перший змагальний день середи, 22 березня, на турнірі відбулися суперспринти серед чоловіків та жінок, повідомляє Суспільне.

Учасники суперспринтів розпочинали змагання з кваліфікацій: на чоловічі змагання загалом заявилися 37 спортсменів, на жіночі — 34 біатлоністки. До фіналів того ж дня відбиралися по 25 спортсменів.

Як пройшли суперспринти чемпіонату України

Чоловіки:

Першою на турнірі відбулася чоловіча гонка, в якій не брав участь Антон Дудченко — найрейтинговіший українець у заліку минулого сезону Кубка світу.

Кваліфікацію найшвидше пробіг Артем Тищенко. З “нулем” на двох вогневих рубежах той випередив на 2.1 секунди іншого лідера основної чоловічої збірної Артема Приму.

Та вже у фіналі Тищенко показав другий найкращий час, програвши 11.2 секунди капітану збірної Дмитру Підручному. Переможець гонки, який достроково закінчив свій міжнародний сезон після хвороби й перенесеної травми коліна, припустився чотирьох помилок, що не завадило йому першим перетнути фінішну лінію.

“Бронзу” виборов Віталій Мандзин, який також посідав третє місце грудневої індивідуальної гонки національної першості в Яворові.

Жінки:

У жіночій кваліфікації не стартувала лідерка основної збірної Юлія Джима.

Натомість відбірковий старт швидше за інших пробігла Анастасія Меркушина, на 14 секунд випередивши найближчу переслідувачку Дар’ю Блашко. Третє місце у кваліфікації посіла Олена Білосюк — 24 секунди відставання від Меркушиної.

У фіналі з чотирма хибами Меркушина опустилася на третє місце. На дистанції її випередили Білосюк та нова чемпіонка України в суперспринті Христина Дмитренко, що на чотирьох рубежах припустилася єдиної хиби.

23-річна біатлоністка, що провела сезон 2022/23 на Кубку IBU, виграла другу медаль змагального року на рівні чемпіонату України. У грудні в Яворові Христина в складі команди Чернігівської області також посідала друге місце в жіночій естафеті.

У межах топ-шістки фінішували й сестри Семеренко. Для обох біатлоністок, що у сезоні 2022/23 не змагалися на Кубку світу, старти стали першими з грудня, коли Віта й Валентина бігли гонки чемпіонату України в Яворові.