Головна Новини На Гусятинщині за півдня юнак обікрав родичів і розбив чуже авто

На Гусятинщині за півдня юнак обікрав родичів і розбив чуже авто

Це ще треба вміти: за пів дня потрапити у дві історії – кримінальні, які «потягнули» на 6 років позбавлення волі та понад 22 тис. грн. цивільного позову (18 тис. 580 грн. доведеться компенсувати потерпілому за розбитий ВАЗ-21013 та ще державі майже 3 тис. 800 грн. – за проведені судові експертизи), пише Номер один

А почалося все вранці, 14 травня ц.р. Такий собі Володимир А. (з етичних міркувань ім’я змінено) приїхав до бабці у село Городниця, що на Гусятинщині, та зовсім не тому, що скучив, а хотів попросити в неї грошей.

– Зачекай, піду позичу в сусідів, – захвилювалася пенсіонерка, яка саме поралась по господарству.

– Добре, я зачекаю, – кивнув онук і присів під старою яблунею.

– Може, в хату зайдеш? – запропонувала старенька.

– Ідіть уже, не балакайте! – стиха буркнув хлопчина, продовжуючи стовбичити на подвір’ї.

Та вартувало бабці вийти за ворота, як онук стрімголов підбіг до хліва, витягнув із замка зв’язку ключів, необережно залишених бабцею, та пішов до хати. Переконавшись, що навколо нікого нема, швиденько знайшов знайомий із дитинства ключ і відтак потрапив усередину. Тут одразу пішов до вітальні.

Дитячі спогади не обдурили його – у швейній машинці побачив захований гаманець, а у ньому – гроші, документи та декілька пластикових карток – банківську та на знижки – в аптеці й магазині «Рукавичка». Гаманець сховав у кишеню і поспішив забратися геть, але вже на порозі не стримався і рука ніби сама собою потягнулася за мобільним телефоном, який забув, поспішаючи на роботу, його рідний дядько. Дядько жив разом із матір’ю, доглядаючи її.

Варто сказати, що лише пів року тому юнак вислухав вирок в одному з судів Вінницької області. Зважаючи на щиру обіцянку виправитись, служитель Феміди досить поблажливо поставився до новоспеченого викрадача автомобіля та засудив, але надавши іспитовий строк. Проте юнак не поспішав знайти собі роботу та й, зрештою, він нічого не вмів робити, єдине, до чого лежала душа, – крадіжки. Відтак наступною жертвою юного злодія став рідний дядько.

Так от, вертаючись додому, задоволений крадій перерахував гроші – 1 тис. 800 грн., а гаманець, водійські права, телефон і картки викинув у придорожні бур’яни.

До рідного Хоросткова дістався вже під вечір. У крамниці купив пляшку пива і тут же на сходах його випив. Оскільки в магазині ремонтували електропроводку, вирішив забиратися геть. Та не пройшов і пару кроків, як зацікавився синім «Жигулі», припаркованим неподалік. Переконавшись, що на нього ніхто не звертає уваги, обережно смикнув за ручку – дверцята були незачиненими, тож злодій радісно заліз у салон, у пошуках ключів понишпорив у бардачку, перевірив під сидінням. А потім звично витягнув та перемикнув дроти – й автомобіль завівся!

Злодій потихеньку почав здавати заднім ходом, та раптом за ним навздогін із магазину кинувся незнайомий дядько, через задні двері він заскочив у салон і схопив автокрадія руками за шию:

– Ах ти, погань, зупини машину, бо задушу!

Від несподіванки юний злодюжка не впорався з кермом, і машина вдарилась об бордюр і зупинилася. Від удару чоловік вилетів на дорогу та зламав ногу, а крадій вирвав кермо і так з ним спробував утекти, але його схопив напарник потерпілого та тримав до приїзду поліції.

Уже під час розгляду справи в Гусятинському районному суді стало відомо, що юнак перебуває на обліку в нарколога та потребує лікування від алкоголізму. Утім він чудово розумів, що чинить: проникнув у будинок та обікрав рідного дядька (ч.3 ст. 185 КК України, покарання, яке передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі), а згодом спробував викрасти автомобіль, що є тяжким злочином (за ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 289 КК України; санкція статті передбачає від 5 до 10 років за ув’язнення). Плюс невідбуте покарання за першою судимістю. Відтак суд призначив хлопцю 6 років позбавлення волі та зобов’язав сплатити 18 тис. 580 грн. потерпілому за розбиті «Жигулі» та ще 3 тис. 800 грн. – державі за проведені судові експертизи. Що ж, у хлопця є час про все подумати.

Олена Густенко