Головна Новини Як часто у Тернополі карають порушників правил паркування

Як часто у Тернополі карають порушників правил паркування

Кожного місяця у Тернополі автівок стає все більше й більше. Відтак водіям дотримуватись правил паркування стає все складніше, тому не дивина, що автомобілі припарковують неправильно, а буває й так, що вони взагалі створюють аварійну ситуацію на дорогах. Хто може цьому зарадити і чому не варто ігнорувати горе-водіїв, а повідомляти про порушення у відповідну службу одразу, пише Номер один.

«Контроль здійснює окремий сектор контролю за паркуванням транспортних засобів»

У Файному місті, особливо його центральними вулицями, проїхати вкрай важко. Водії залишають свої автомобілі прямо на проїжджій частині дороги. Аби їх об’їхати, часто потрібно виїхати на зустрічну смугу, тим самим створивши аварійно-небезпечну ситуацію. Але що робити, коли водія транспортного засобу немає в салоні автомобіля? Як оштрафувати порушника і звільнити проїзд? На ці запитання нам відповіли у патрульній поліції Тернополя та управлінні муніципальної інспекції Тернопільської міської ради, на яких, у тому числі, покладено функції нагляду за паркуванням транспортних засобів на вулицях міста.

– Працівники патрульної поліції виносять постанови за порушення правил зупинки/стоянки за ч. 1 ст.122 КУпАП або ж за ч. 3 ст. 122 КУпАП (якщо йде мова про суттєве перешкоджання дорожньому руху). Якщо немає водія у транспортному засобі, то патрульні за допомогою інформаційних баз Національної поліції встановлюють особу кермувальника та зв’язуються з ним, щоби водій прийшов та усунув правопорушення. Якщо ж транспортний засіб суттєво перешкоджає дорожньому рухові, а водія нема і його особу неможливо встановити, то патрульні відбирають пояснення у водіїв чи пішоходів, складають акт тимчасового затримання транспортного засобу та викликають евакуатор, який забирає машину на арешт-майданчик, – повідомили у прес-службі управління патрульної поліції в Тернопільській області.

До слова, основними обов’язками патрульних є: патрулювання вулиць міста, реагування на порушення правил дорожнього руху, оформлення ДТП тощо. Окрім того, патрульні проводять і превентивну роботу: роз’яснюють водіям та пішоходам про важливість дотримання ПДР, попереджають про аварійно-небезпечні ділянки доріг тощо.

Ще одним органом, який здійснює окремий контроль за паркуванням автомобілів, є муніципальна інспекція Тернопільської міської ради. Саме муніципали повинні реагувати на кожне звернення тернополян та вживати заходів до злісних правопорушників.

– Паркувати автомобілі можна всюди, де це не заборонено. Кожен випадок неправильного паркування потрібно розглядати на місці. Постанови виносяться в залежності від типу правопорушення: або за частиною 1, або 3 статті 122. Частина 1 – це зупинка під знаком 3.34 (зупинка, стоянка заборонена). Штрафні санкції становлять 340 гривень. Відповідальна особа – власник автомобіля, а якщо автомобіль зареєстрований на підприємство, то відповідальність несе керівник організації. Якщо автомобіль з іноземною реєстрацією, відповідає особа, яка ввезла на територію України транспортний засіб.

Якщо автомобіль припарковано таким чином, що він створює перешкоди для руху та небезпеку, такі дії підпадають під частину 3 цієї ж статті. У такому разі штрафні санкції зростають удвічі – до 680 гривень, а також інспектором може бути прийняте рішення про евакуацію транспортного засобу, якщо є така можливість.

Постанова (штраф) може виноситися без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. До прикладу, якщо автомобіль зупинився ближче, ніж за 10 метрів до пішохідного переходу, штраф – 680 гривень, якщо зупинка під знаком 3.34, штраф – 340 гривень, і це відбувається автоматично. Інспектор з паркування при наявності водія в салоні автомобіля може зробити зауваження на власний розсуд. Якщо ж водій зреагує й усуне правопорушення, такі штрафні санкцій можуть бути не накладені, тобто це трактується як профілактична робота. Якщо ж водія немає, виноситься відповідна постанова на власника автомобіля й евакуація здійснюється в більшості випадків без присутності водія. Евакуація авто тягне за собою не лише штрафні санкцій. Аби повернути автомобіль, доведеться сплатити кошти за перевезення та його зберігання, – розповів начальник управління муніципальної інспекції ТМР Ігор Максимів.

До слова, муніципальна інспекція має свій графік роботи. З понеділка по четвер управління працює з 9:00 до 18:15, у п’ятницю – з 9:00 до 17:00. Проте, якщо у вихідні або ж святкові дні ви помітили правопорушення, не слід відкладати своє звернення до першого робочого дня тижня. Виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення про реагування на звернення тернополян у вихідні та святкові дні. Тому інспектори з паркування у вихідні та вечірній час зобов’язані вживати певні заходи та притягувати осіб до відповідальності.

Канал у Вайбері активний навіть у вихідні

Містянам не обов’язково витрачати свій час, аби телефонувати до інспекторів чи писати письмові звернення. Існує канал у Вайбері, який, як запевняє керівник муніципалів, завжди діючий та робочий. Через нього простіше отримувати скарги та звернення від громади Тернополя.

Усе, що потрібно зробити, це сфотографувати порушення та надіслати в інспекцію, після чого інспектори вживатимуть заходів.

– Найкращий варіант – це сфотографувати ймовірне порушення, скинути нам на канал у Вайбері, і ми розглянемо кожен випадок. Днями о 08:58 наші інспектори отримали повідомлення, що на вулиці Над Ставом автомобіль було припарковано так, що громадянам доводилося виходити на проїжджу частину, аби його обійти. Водій вчинив порушення – не дотримав дистанції. Інспектори прибули на місце події, виявили ще автомобілі, які були припарковані з порушенням, відповідно було накладено штрафні санкції.

Хотів би зауважити: незважаючи на те, що наша інспекція має робочі години, це не означає, що ми не можемо зреагувати на порушення, вчинене в позаробочий час. Як показує практика, порушення не бувають одноразовими. Зазвичай це одні й ті ж люди, в одних і тих же місцях. Якщо немає можливості виїхати і зреагувати миттєво, наступного дня проводять обстеження і відбувається реагування, – зазначив пан Максимів.

Станом за 10 місяців 2021 року інспекторами з паркування винесено 12 585 постанов за порушення у сфері паркування транспортних засобів. Крім того, за цей період евакуйовано 651 автомобіль, додає Ігор Григорович.

Евакуація автомобіля – справа не з простих. Для початку інспектори заповнюють акт огляду транспортного засобу, описують пошкодження, які є на ньому, щоби передати спеціалістам, котрі вчиняють евакуацію. Поки автомобіль не почали евакуйовувати, водій має право усунути порушення, але якщо процедура завантаження розпочалася, зупинити її вже не можливо.

Нагадаємо, що муніципальна інспекція працює лише в межах Тернопільської міської територіальної громади.

Якщо ваш сусід паркує автівку на газоні або ви помічаєте автомобілі, які стоять прямо посеред вулиці, не треба зволікати. Кожному тернополянину варто записати активні номери телефонів муніципалів, куди можна звертатися:

– 073-015 -14-81 – канал у Viber, куди можна скидати фото з правопорушеннями;

– 067-447-31-86, 067-447-32-78 – за цими номерами можна подавати скарги.

Джерело: Тижневик “Номер один”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here